Následuje
SP Česko

Siniaková využila špatné formy Mladenovicové a postoupila ve Wu-chanu do druhého kola

Kateřina Siniaková nakročila do špičkově obsazeného turnaje v čínském Wu-chanu vítězně. V prvním kole si poradila s Kristinou Mladenovicovou z Francie 6:3 a 6:2. Francouzská hráčka se trápí, bývalá světová dvanáctka a nynější patnáctka prohrála už osmý zápas v řadě.

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK/AP autor: Shizuo Kambayashi

Jednadvacetiletá hráčka z Hradce Králové dokonale využila špatné formy Mladenovicové a vrátila jí porážku z únorového turnaje v Dubaji. O tři roky starší Francouzka se naposledy radovala z vítězství na začátku srpna ve Washingtonu, v pondělí odjela z Tokia se dvěma "kanáry" od Číňanky Wang Čchiang.

Ve druhém kole Siniaková narazí na Polku Magdu Linetteovou. Z českých tenistek se ve Wu-chanu představí i nasazená trojka Karolína Plíšková, dvojnásobná šampionka tamního turnaje Petra Kvitová (z loňska a z roku 2014) i Barbora Strýcová.

Tenisový turnaj žen ve Wu-chanu v Číně:

Dvouhra - 1. kolo: Siniaková (ČR) - Mladenovicová (13-Fr.) 6:3, 6:2, Bartyová (Austr.) - Bellisová (USA) 7:5, 6:0, Sakkariová (Řec.) - Putincevová (Kaz.) 1:6, 6:4, 6:2, Curenková (Ukr.) - Suárezová (Šp.) 6:3, 7:6 (14:12), Linetteová (Pol.) - Kontaveitová (Est.) 7:5, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy