Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Siniaková titul neobhájila, z cenné trofeje se raduje Halepová

Cesta za druhým vítězstvím z turnaje v Šen-čenu v řadě skončila pro Kateřinu Siniakovou porážkou ve finále. Nad síly české tenistky byla světová jednička Simona Halepová z Rumunska, která slavila po setech 6:1, 2:6, 6:0 za hodinu a dvanáct minut. Možnost reparátu měla Siniaková v následné čtyřhře po boku Barbory Krejčíkové, ale i tentokrát se musela sklonit před Halepovou, která v páru s Irinou-Camelií Beguovou vyhrála 1:6, 6:1 a 10:8.  

Kateřina Siniaková
zdroj: AP autor: Zhong zhenbin

Finále dvouhry mělo původně začít v 7:00 SEČ, ale kvůli počasí se nakonec po více než čtyřech hodinách hrálo v hale. "Tím, že jsme hrály v hale, se podmínky trošku změnily. I když jsem se tam rozehrávala, tak to bylo těžké," řekla Siniaková. 

Finálovou soupeřku označila za skvělou obranářku. "Hodně toho vyběhá a pak najednou zaútočí. Snažila jsem se hrát svoji hru, ale bohužel jsem udělala víc chyb než obvykle, proto to nedopadlo," litovala.

V prvním setu vyrovnala jednadvacetiletá rodačka z Hradce Králové na 1:1, jenže pak prohrála pět her za sebou. Ve druhé sadě šla naopak první do brejku, o který vzápětí přišla, ale od stavu 3:2 získala další tři gamy. Rozhodujícímu dějství ovšem vládla znovu Halepová. České tenistce povolila jen šest fiftýnů a nadělila jí "kanára".

Rumunka se tak stala první světovou jedničkou, jež vyhrála turnaj, od triumfu Sereny Williamsové ve Wimbledonu 2016. "Od té doby, co jsem jedničkou, tak se všechno změnilo. Přijdu do restaurace a majitelé za mě platí účty," smála se Halepová v týdnu.

Výsledkem v Šen-čenu má nejvyšší post jistý do grandslamového Australian Open. Siniaková i po prohře ve finále začala sezonu výtečně. Vzhledem k faktu, že neobhájila titul, nicméně přijde o body a v žebříčku klesne na konec šedesátky.

Z Šen-čen si odveze především skvělý pocit z výhry nad Ruskou Marií Šarapovovou. Bývalou světovou jedničku vyřadila ve třech setech v semifinále. "Je to můj idol z mládí. Přála jsem si s ní vůbec zahrát, a když jsem s ní stála na kurtu, bojovala a vyhrála, tak ten pocit byl úžasný. Emoce po posledním vyhraném míči byly vidět. Pro mě to znamená hrozně moc, ale doufám, že to není konec, že to je jenom začátek," přála si Siniaková.

Nyní se přesune na turnaj v Hobartu, kde je osmou nasazenou hráčkou a v prvním kole ji čeká Američanka Alison Riskeová. "Pak už zamířím do Melbourne," poukázala na blížící se grandslamové Australian Open.

V následné čtyřhře pak s Krejčíkovou suverénně opanovaly první set, ale druhé dějství stejným poměrem 6:1 získaly rumunské soupeřky, které uspěly i v dramatickém super tie-breaku nejtěsnějším možným rozdílem 10:8.

Tenisový turnaj žen v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 750.000 dolarů):

Dvouhra - finále:
Halepová (1-Rum.) - Siniaková (6-ČR) 6:1, 2:6, 6:0.

Čtyřhra - finále:
Beguová, Halepová (Rum.) - Siniaková, Krejčíková (1-ČR) 1:6, 6:1, 10:8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy