Siniaková skrečovala v Miami duel proti favoritce Čeng Čchin-wen

Kateřina Siniaková dohrála na turnaji v Miami ve druhém kole. Zápas proti favorizované Číňance Čeng Čchin-wen česká tenistka za stavu 6:4, 3:6, 0:1 skrečovala, pravděpodobně kvůli zranění stehna.

Kateřina Siniaková
zdroj: Reuters autor: Geoff Burke

Sedmadvacetiletá Siniaková proti světové sedmičce Čeng Čchin-wen získala za 47 minut první set, v druhé sadě však finalistka letošního Australian Open rychle odskočila do vedení 4:0 a srovnala na 1:1. Dvaačtyřicátá hráčka žebříčku Siniaková si následně vyžádala přestávku na ošetření a vrátila se na kurt s obvazem na pravém stehnu. Na začátku třetí sady česká tenistka limitovaná v pohybu prohrála šest výměn za sebou a zápas vzdala.

Ze šestice českých hráček tak v turnaji zůstala jen Linda Nosková, jež měla na úvod volný los a dnes se v 2. kole střetne s Ruskou Marií Timofejevovou. V mužském pavouku jsou Tomáš Macháč a Jiří Lehečka.