Siniaková přes druhé kolo v Bogotě neprošla

Bogotá (Kolumbie) – Druhé kolo turnaje v Bogotě znamenalo pro Kateřinu Siniakovou konečnou. Dvacetiletá tenistka, která bude reprezentovat české barvy i v semifinále Fed Cupu na americké půdě, podlehla Saře Sorribesové hladce 2:6, 3:6.

Kateřina Siniaková
zdroj: AP autor: Kamran Jebreili

Dvacetiletá Siniaková, jíž patří v pořadí WTA 38. místo, začala zápas se soupeřkou z konce první stovky žebříčku lépe a ujala se vedení 2:0. Pak ale ztratila šest her v řadě a Sorribesová získala za 45 minut úvodní set.

Siniaková, která hrála s obvázaným levým stehnem, přišla třikrát o podání i ve druhé sadě a první vzájemný duel se stejně starou Španělkou prohrála. Sorribesová proměnila po hodině a 35 minutách první mečbol. Španělka tak v Kolumbii získala už druhý český skalp poté, co v prvním duelu vyřadila Denisu Allertovou.