Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Siniaková a Nosková zvládly start v Bad Homburgu, Bouzková a Krejčíková v Eastbourne narazily

Kateřina Siniaková porazila na úvod travnatého turnaje v Bad Homburgu Francouzku Claru Burelovou 6:3, 6:7, 6:1 a v generálce na Wimbledon drží šanci na obhajobu titulu. Ve druhém kole je i Linda Nosková, která zdolala Američanku Taylor Townsendovou 7:5 a 6:1. Naopak Marie Bouzková vypadla na trávě v Eastbourne už v prvním kole po třiapůlhodinové bitvě s Britkou Harriet Dartovou. Končí tam také Barbora Krejčíková, která prohrála s Kanaďankou Leylah Fernandezovou 2:6, 6:3, 2:6.

Kateřina Siniaková
zdroj: Reuters / USA TODAY Sports autor: Geoff Burke

Siniaková po vyhraném prvním setu nevyužila vedení 5:3, v tie-breaku zase promarnila dva mečboly a o druhou sadu nakonec přišla. Ve třetí už Češka dominovala, za stavu 5:0 sice utkání nedopodávala, ale vzápětí při soupeřčině servisu proměnila první mečbol. Její další soupeřkou bude druhá nasazená Ruska Ljudmila Samsonovová.

Noskové vstup do zápasu nevyšel, ale první set získala i přesto, že s osmadvacetiletou Townsendovou prohrávala 1:3 a čelila dvěma setbolům. Druhá sada už však byla jednoznačnou záležitostí české tenistky, která při třetím mečbolu zápas ukončila. O postup do čtvrtfinále si devatenáctiletá Češka zahraje s Viktorijí Tomovovou z Bulharska.

V Eastbourne dvě české porážky

Bouzková podlehla domácí hráčce startující na divokou kartu podlehla v generálce na Wimbledon 5:7, 7:6 a 4:6.

V prvním setu vedla Bouzková 4:1, ale soupeřka získala dalších pět gemů v řadě a díky brejku ve 12. hře se nakonec ujala vedení. Obdobný průběh měla i druhá sada, ale v tie-breaku Češka proměnila čtvrtý setbol a vyrovnala. Třetí set rozhodl brejk Dartové za stavu 1:1, od kterého už si obě hráčky držely servis. Bouzková tak vypadla s hráčkou, která je v žebříčku téměř o 70 míst níž.

Krejčíková v prvním setu dvakrát přišla o podání a tím i o celou sadu. Ve druhé byla na servisu stoprocentní a díky jedinému brejku vyrovnala. Třetí set však vítězce Roland Garros z roku 2021 přes nadějný start znovu nevyšel a po necelých dvou hodinách odešla z kurtu poražená.

Tenisový turnaj žen v Bad Homburgu:

Dvouhra – 1. kolo: Nosková (ČR) – Townsendová (USA) 7:5, 6:1, Siniaková (ČR) – Burelová (Fr.) 6:3, 6:7 (7:9), 6:1, Niemeierová (Něm.) – Sakkariová (1-Řec.) 2:6, 6:2, 7:6 (7:4), Samsonovová (2-Rus.) – Sorribesová (Šp.) 6:3, 6:1.

Tenisový turnaj žen v Eastbourne:

Dvouhra – 1. kolo: Dartová (Brit.) – Bouzková (ČR) 7:5, 6:7 (7:9), 6:4, Linetteová (Pol.) – Pavljučenkovová (8-Rus.) 1:6, 7:6 (7:4), 6:4, Kalininová (Ukr.) – Cirsteaová (Rum.) 6:3, 6:2, Fernandezová (Kan.)  Krejčíková (7-ČR) 6:2, 3:6, 6:2, Jüe Jüan (Čína)  Potapovová (Rus.) 6:3, 6:6 skreč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články