Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS M ČR

Siniaková a Krejčíková vládnou žebříčku čtyřhry, Kvitová s Plíškovou uzavírají první dvacítku

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková po triumfu ve čtyřhře na US Open, kterým završily kariérní Grand Slam, vládnou deblovému žebříčku. Siniaková je první o více než tisíc bodů před Krejčíkovou, která poskočila o pět míst.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčíková se Sinikovou doplnily grandslamovou sbírku

Českou jedničkou ve dvouhře je nadále Petra Kvitová, která si po účasti v osmifinále newyorského grandslamu polepšila o dvě místa a je devatenáctá. O dvě příčky se posunula i čtvrtfinalistka US Open Karolína Plíšková, které patří 20. místo.

Do čela mužského žebříčku se dostal devatenáctiletý Španěl Carlos Alcaraz, z kterého premiérový grandslamový titul udělal nejmladší světovou jedničku v historii. Nejvýše postaveným Čechem je Jiří Lehečka na 63. příčce.

Vedení v ženském žebříčku si vítězstvím ve Flushing Meadows upevnila Polka Iga Šwiateková. Má dvakrát tolik bodů než její finálová soupeřka Tunisanka Ons Džabúrová, která se vyhoupla z páté na druhou pozici.

Na osmé místo se díky postupu do čtvrtfinále US Open dostala osmnáctiletá Američanka Coco Gauffová a je nejmladší hráčkou v Top10 za posledních 16 let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články