Následuje
Sportovní zprávy

Sestry Williamsovy se znovu střetnou ve finále Wimbledonu

Londýn - Podruhé za sebou a počtvrté v historii uvidí Wimbledon finále sester Williamsových. Serena a její starší sestra a obhájkyně titulu Venus dnes zvládly semifinálové duely a v sobotu je čeká vzájemný zápas o titul. Jako první si účast ve finále zajistila Serena, turnajová dvojka, která porazila ruskou tenistku Jelenu Dementěvovou 6:7, 7:5, 8:6 a bude mít šanci útočit na svůj třetí titul. Suverénně postoupila pětinásobná šampionka z londýnské trávy Venus, která nedala šanci světové jedničce Dinaře Safinové z Ruska a porazila ji 6:1, 6:0.

Serena Williamsová dokázala v duelu, který trval přes dvě a tři čtvrtě hodiny, odvrátit v třetím setu mečbol. Při svém podání za stavu 4:5 zahrála vítězný úder. V třinácté hře vzala Rusce popáté v utkání servis a následně dovedla zápas do vítězného konce.

"Bylo to velice těžké. Jelena hrála tak skvěle a divákům jsme společně nabídly úchvatné představení," pronesla Serena. Obecenstvo ocenilo obě hráčky po mečbolu aplausem vestoje. "Moc mi pomohla povzbuzováním moje rodina," poděkovala Američanka svým blízkým.

Olympijská vítězka z Pekingu Dementěvová, která často hledala v hledišti pohledem matku Věru, si tak musí na svůj první grandslamový titul ve dvouhře počkat. Ruska prohrála v roce 2004 shodně ve finále pařížského antukového French Open i na US Open v New Yorku. "Jediné, čeho lituji, je, že jsem při svém mečbolu nehrála mnohem riskantněji. Jinak to byl parádní zápas," uvedla Dementěvová.

Venus může napodobit slavnou Steffi Grafovou

Světová trojka Venus Williamsová pak předvedla před v úvodu poloprázdným hledištěm téměř bezchybný tenis. V prvním setu udělala jen jednu nevynucenou chybu a za pomoci svého razantního servisu nepustila Safinovou do hry. Stejně pokračovala také v druhém setu, ve kterém nekompromisně nadělila soupeřce potupného "kanára".

Venus Williamsová útočí na třetí wimbledonský titul v řadě. Tím by napodobila slavnou Němku Steffi Grafovou, která to dokázala v letech 1991 až 1993. Ve finále grandslamového turnaje se sestry Williamsovy potkají již poosmé a Serena vede vzájemnou bilanci 5:2. Ve Wimbledonu loni vyhrála Venus, Serena se zase radovala v letech 2002 a 2003.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy