Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Sestry Plíškovy své zápasy na Štvanici zvládly. Černý tým porazil výběr Kvitové

První klání série charitativní akce Tipsport Elite Trophy ovládl černý tým Karolíny Plíškové. Vítězný bod získala přímo kapitánka výhrou 6:2, 6:1 nad Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou. Její celek navíc přidal další triumf a nakonec na Štvanici nad růžovým výběrem Petry Kvitové vyhrál 7:4 na utkání. V čtyřdílné sérii se ujal vedení 1:0.

Kristýna Plíšková
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Je to neskutečný pocit," radovala se Plíšková, poté co zajistila svému týmu výhru. "Jsem ráda, že se to dohrálo. Jsem spokojená se svými výkony i s rolí kapitánky," řekla Plíšková po utkání s Alexandrovovou, které trvalo jen tři čtvrtě hodiny.

Karolína Plíšková prodloužila neporazitelnost v exhibičních kláních po koronavirové pandemii na pět zápasů. Třikrát uspěla v turnaji LiveScore Cup a v Elite Trophy přidala druhou výhru; ani jednou neztratila set.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková stvrdila výhru svého týmu v prvním dílu Elite Trophy

V prvním utkání závěrečného dne zvládla Kristýna Plíšková duel s nadějnou Lindou Fruhvirtovou a vyhrála 7:5, 6:4. "Linda hraje fakt dobře. Já zahrála gem dobře, gem slabší, takže tam malinko nervy byly, ale myslím, že jsem to zvládla dobře," řekla 69. hráčka žebříčku dvouhry WTA Kristýna Plíšková.

Roli favoritky potvrdila i loňská finalistka Roland Garros Markéta Vondroušová. Osmnáctá hráčka světa zdolala Barboru Krejčíkovou 6:4 a 6:2. Na závěr zmírnily porážku růžových Barbora Strýcová s Krejčíkovou, které zdolaly Karolíny Plíškovou a Muchovou 3:6, 6:3 a 10:5.

Poprvé po uvolnění opatření proti šíření koronaviru se tenis v Česku hrál za podpory platících fanoušků. Na každý den se prodávalo 250 lístků. "Před fanoušky se hrálo skvěle, tohle máme všechny rády," pochvalovala si atmosféru Strýcová.

Každý odehraný fiftýn je oceněn 50 korunami od organizátora, které následně zdvojnásobí Nadace Tipsport. Vítězný tým obdrží po celé čtyřdílné sérii šek s částkou, kterou věnuje na charitativní využití podle vlastního uvážení.

Druhé kolo se uskuteční od 29. června do 1. července na antuce v Prostějově. "Pokusíme se o odvetu," řekla Kvitová. Závěrečné dva díly budou znovu na Štvanici - 11. až 13. července na antuce a 25. až 27. července nejspíš na tvrdém povrchu.

Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy v Praze:

Černý tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Petry Kvitové 7:4

Kristýna Plíšková - Fruhvirtová 7:5, 6:4, Karolína Plíšková - Alexandrovová 6:2, 6:1, Vondroušová - Krejčíková 6:4, 6:2, Karolína Plíšková, Muchová - Strýcová, Krejčíková 6:3, 3:6, 5:10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy