Následuje
Evropská liga UEFA

Sestrovražedný souboj. Stromovka uvidí duel dvojčat Plíškových

Souboj dvojčat Plíškových se odehraje v prvním kole tenisového turnaje v pražské Stromovce. Losující Barbora Strýcová rozhodla o tom, že nasazená jednička Karolína Plíšková se utká s loňskou finalistkou Kristýnou.

Kristýna Plíšková
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Aaron Gilbert

I druhá česká hvězda Petra Kvitová bude mít za soupeřku krajanku. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu a turnajová dvojka bude na antuce hrát s Terezou Smitkovou, která dostala do soutěže divokou kartu.

Pátou nasazenou Strýcovou čeká Italka Camila Giorgiová a osmičku Kateřinu Siniakovou Němka Andrea Petkovicová.

Strýcová nalosovala v Praze v 1. kole souboj dvojčat Plíškových

V pavouku je i Markéta Vondroušová, která nedohrála tento týden kvůli zranění nohy zápas ve Stuttgartu.

Hrát bude s obhájkyní titulu Němkou Monou Barthelovou. Denisa Allertová si počká na soupeřku z kvalifikace.

"Předem se omlouvám," řekla Strýcová po losování. "Losuju podruhé v životě. Poprvé to bylo v Birminghamu a Lucce Šafářové jsem nalosovala Němku Kerberovou. Už se do toho pouštět nebudu," uvedla.

Světová šestka Karolína Plíšková očekávala, že jednou na sesterský souboj musí dojít. "Toho se bojíme obě. Nepůjde o život, jen jedna z nás bude muset prohrát. Snad se nepohádáme a po zápase spolu zase budeme mluvit. Nejhorší to bude pro rodiče, ti se určitě dívat nebudou," řekla loňská první hráčka žebříčku WTA.

Strýcovou čeká agresivně hrající Giorgiová. "Budu muset být připravená na rány, nebudou se hrát dlouhé výměny. Připravím se, co nejlíp to půjde," řekla plzeňská rodačka. "Ne úplně se mi teď daří, tak doufám, že se to tady zlomí."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy