Následuje
Panorama

Serena Williamsová zaplatí rekordní pokutu

Londýn - Serena Williamsová zaplatí za nevhodné chování na zářijovém US Open nejméně 82 500 dolarů (téměř 1,5 milionu korun), což je v tenisovém světě rekordní pokuta. O trestu pro první hráčku světového žebříčku rozhodli v Londýně členové Mezinárodní tenisové federace (ITF) a součástí sankce je navíc dvouletá podmínka. Pokud se americká hráčka v následujících dvou letech znovu podobně proviní na turnajích "velké čtyřky", bude vyloučena z nejbližšího US Open a pokuta jí bude zdvojnásobena na 175 000 dolarů. Dosud byla rekordním trestem za incident při turnajích Grand Slamu pokuta ve výši 48 000 dolarů pro Jeffa Taranga v devadesátých letech.

Osmadvacetiletá Američanka neudržela ve Flushing Meadows nervy na uzdě v semifinále. V duelu s Belgičankou Kim Clijstersovou, která později turnaj vyhrála, údajně vyhrožovala zabitím čárové rozhodčí. Ta jí totiž zahlásila při servisu chybu nohou a soupeřka tak získala mečbol.

První dílčí trest už dostala mladší ze sester Williamsových od pořadatelů newyorského turnaje. Letošní vítězka Australian Open, Wimbledonu a Turnaje mistryň musela zaplatit pokutu 10 500 dolarů (asi 182 000 korun). To je ovšem pro Američanku formalita, letos vydělala jen na turnajových odměnách 6 545 586 dolarů (zhruba 117 milionů korun).

O hlavním trestu pro Williamsovou jednala komise složená z předsedy ITF Franceska Ricciho Bittiho a zástupců čtyř grandslamů. Ricci Bitti již dříve prohlásil, že Williamsová určitě nedostane "natvrdo" zákaz startů, protože by to podle prezidenta ITF bylo pro ženský okruh WTA kontraproduktivní.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy