TCL V Repre

Serena Williamsová vyhrála druhý turnaj za sebou

Toronto - Americká tenistka Serena Williamsová se po dlouhém zápasovém výpadku vrací do formy. Ve finále turnaje okruhu WTA v Torontu porazila Australanku Samanthu Stosurovou 6:4 a 6:2 a navázala na čtrnáct dní starý triumf ze Stanfordu. Získala 39. titul v kariéře.

Serena Williamsová
zdroj: AP autor: Aaron Vincent Elkaim

Čtvrtfinálová přemožitelka Lucie Šafářové prošla suverénně už první sadou. V ní nepustila jedenáctou hráčku světa Stosurovou ani k jedinému brejkbolu, zatímco sama jednu ze dvou šancí proměnila, což k zisku setu stačilo.

Ve druhém setu neponechala Williamsová nic náhodě a finálový zápas ukončila už po hodině a sedmnácti minutách. Svou vítěznou šňůru prodloužila na jedenáct zápasů a Stosurové oplatila porážku z posledního vzájemného střetnutí na loňském French Open.