Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ján Zachara

Serena Williamsová počtvrté usedla na trůn US Open

New York - Tenistka Serena Williamsová vyhrála počtvrté US Open a získala svůj patnáctý grandslamový titul v kariéře. Američanka ve finále v New Yorku ve výjimečném závěru porazila světovou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska 6:2, 2:6 a 7:5.

Serena Williamsová během zápasu s Azarenkovou
zdroj: ISIFA autor: Elsa/Getty Images

Serena Williamsová titulem na US Open podtrhla své skvělé letošní léto. Nejdříve ovládla dvouhru i čtyřhru ve Wimbledonu a poté to samé zopakovala na olympiádě v Londýně. Pro výhru na US Open si došla se ztrátou jen jednoho setu. Finále začala Williamsová tradičně agresivně, hned vzala Azarenkové podání a dostala se do vedení 3:0. Azarenkovou přehrávala a podruhé získala její servis především díky drtivému returnu v osmé hře, kterou ukončila první sadu.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s redaktorem ČRo Jaroslavem Plašilem

Azarenková ale hrála dobře, nekazila a držela míč ve hře. Na začátku druhého setu se jí povedl brejk a začala si více věřit. Vyrovnala se Williamsové v razanci úderů, rozdělovala míče do rohů a využívala velkého množství chyb Američanky. Ve druhém setu vzala Azarenková soupeřce servis i podruhé a dostala zápas do třetí sady. V té znovu dvakrát získala podání Williamsové, ale Američanka vždy našla odpověď. Za stavu 5:4 podávala Azarenková na vítězství, ale neuspěla.

Viktorie Azarenková
zdroj: ISIFA autor: Cameron Spencer/Getty Images

Dotažená koncovka - v posledním setu čtyři vyhrané hry v řadě

Od stavu 3:5 vyhrála Williamsová k radosti 23 tisíc fanoušků v hledišti čtyři hry v řadě. Po dvou hodinách a sedmnácti minutách se radovala z vítězství. Lehla si na kurt a po podání ruky Azarenkové poskakovala po kurtu a smála se.

Na US Open získala Serena Williamsová v roce 1999 svůj první grandslamový vavřín, další ve Flushing Meadows přidala v letech 2002 a 2008 a letos. V historické tabulce se Serena Williamsová ziskem 15 grandslamových titulů ve dvouhře přiblížila Martině Navrátilové a Chris Evertové, které se ziskem 18 titulů dělí o druhé místo v historii. První je jasně s 22 výhrami Němka Steffi Grafová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy