Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Serena Williamsová další titul ve Wimbledonu nezískala. Ve finále ji zdolala Kerberová

Osmý triumf na travnatých dvorcích Wimbledonu americká tenisová hvězda Serena Williamsová zatím nepřidá. Ve finále ji porazila Angelique Kerberová ve dvou setech 6:3, 6:3. Pro třicetiletou Němku, která navázala na předloňské triumfy na Australian Open a US Open, je to třetí grandslamový titul.

Slavící Angelique Kerberová s trofejí pro vítězku Wimbledonu
zdroj: REUTERS autor: Toby Melville

Kerberová měla v souboji bývalých světových jedniček od začátku navrch a ani na okamžik nedovolila zkušené Američance dostat se do zápasu. V prvním setu šestatřicetileté Williamsové sebrala třikrát podání a ve druhé sadě získala jediný a rozhodující brejk v šestém gamu.

Kerberová soupeřce oplatila porážku z finále Wimbledonu v roce 2016 a připravila ji o šanci vyrovnat ziskem 24. grandslamu rekord Australanky Margaret Courtové. Navíc se stala první německou vítězkou slavného turnaje od triumfu Steffi Grafové v roce 1996.

"Je to splněný sen, za ty dva týdny jsem si tady užila každou vteřinu," řekla Kerberová. "Věděla jsem, že proti Sereně musím předvést to nejlepší. Musím ale pogratulovat i Sereně ke skvělému návratu, protože ona je skvělý člověk a je pro všechny inspirací. Jsem přesvědčená, že brzy získá další grandslam," dodala.

Je nám líto, video expirovalo.
Kerberová po výhře nad Serenou Williamsovou ovládla Wimbledon

Williamsová má i přes porážku za sebou úspěšné vystoupení v Londýně, protože před deseti měsíci porodila dceru, měla vážné zdravotní problémy a Wimbledon byl teprve jejím čtvrtým turnajem od návratu na kurty. "Dneska jsem hrála pro všechny mámy na světě. Snažila jsem se, ale Angelique byla neskutečná," uvedla Williamsová.

"Mám za sebou fantastický turnaj. Vůbec mě totiž nenapadlo, že bych mohla dojít až takhle daleko," přidala. "Proto ani nemůžu být zklamaná, i když trošku samozřejmě jsem," prohlásila Williamsová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy