Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Serena ukončila sezonu, nebude na Turnaji mistryň

Peking - Světová tenisová jednička Serena Williamsová, jež na nedávném US Open přišla o šanci zkompletovat kalendářní Grand Slam, předčasně ukončila sezonu. Čtyřiatřicetiletá Američanka tak nebude hrát příští týden na podniku WTA v Pekingu a především ani na závěrečném Turnaji mistryň v Singapuru, kde měla jistou účast.

Serena Williamsová
zdroj: Xinhua autor: Yin Bogu

"Abych se mohla pořádně starat o své zdraví a získala čas na vyléčení, nebudu startovat na turnajích v Pekingu a Singapuru," oznámila Williamsová. "Hrála jsem zraněná většinu sezony, ať už to byl loket, koleno nebo - krátce po jistém utkání ve Flushing Meadows - srdce," dodala.

Předčasný konec sezony současné vládkyně světového tenisu už ve středu naznačil její kouč Patrick Mouratoglou. Ze své svěřenkyně cítil, že po šokující porážce v semifinále US Open s Robertou Vinciovou, která ji připravila o možnost vyhrát letos všechny čtyři grandslamové turnaje, už nemá pro závěr roku motivaci. "Myslím, že pokud její motivace nebude vysoká, už by letos hrát neměla," řekl kouč.

Vynechaný závěr sezony však podle Williamsové neznamená, že by se chystala na konec kariéry. Naopak. "Jsem bojovnice a chci hrát tak dobře, jak dokážu, co nejdéle to půjde. Tohle bylo velmi těžké rozhodnutí, ale udělala jsem ho z lásky ke hře," řekla přemožitelka Lucie Šafářové z letošního finále Roland Garros.

Jednadvacetinásobná grandslamová šampionka Williamsová tak nebude na Turnaji mistryň od 25. října obhajovat titul z posledních tří let. Start v Singapuru si přitom zajistila v rekordně rychlém čase už v červenci. Vynechané turnaje nijak neohrozí její suverénní pozici v čele světového žebříčku, který vede s náskokem téměř pěti tisíc bodů.

Po odhlášení Williamsové tak bude na Turnaji mistryň startovat i devátá hráčka pořadí této sezony. Stouply tak šance české tenistky Karolíny Plíškové, jež vstupovala do tohoto týdne jako desátá v žebříčku pro Singapur. Na postupové čtvrté a páté pozici byly Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy