Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Semifinále s USA zahájí 17letá debutantka Vondroušová

Tampa (USA) – Sedmnáctiletá Markéta Vondroušová zahájí duelem s Američankou Coco Vandewegheovou semifinále tenisového Fed Cupu. K druhé sobotní dvouhře nastoupí Kateřina Siniaková a Shelby Rogersová. Vítězky se ve finále utkají s Běloruskami či Švýcarkami.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK/AP

Ani jeden z týmů nenastoupí v nejsilnější sestavě. Kapitánu Petru Pálovi chybí na Floridě mimo jiné zraněná Petra Kvitová, omluvila se i Karolína Plíšková. Američankám scházejí těhotná Serena Williamsová, její sestra Venus i Madison Keysová.

Vondroušová si odbyde premiéru v 17 letech, ale není nejmladší Češkou v soutěži. V šestnácti hrály poprvé například nejúspěšnější česká fedcupová hráčka Helena Suková a třeba také Barbora Strýcová.

Markéta Vondroušová: "Když budu hrát dobře, mám šanci. Hlavně nemám co ztratit. Tahle role se mi líbí. Určitě budu ze začátku nervózní, ale ze mě to vždycky v zápase spadne. Stačí mi rozehrávka a pár gamů. Takže doufám, že to bude dobrý."

Vondroušová si o nominaci do dvouher řekla skvělými výkony v této sezoně na akcích ITF a triumfem v Bielu z minulého týdne. "Pro favoritku není snadné jít na sedmnáctiletou holku, která to umí a je ve formě," řekl Pála. V neděli může Pála místo Vondroušové nasadit do dvouher Kristýnu Plíškovou nebo Denisu Allertovou. 

"Markéta hraje s přehledem a může klidně vyhrát. Je potřeba Američankám trochu srazit hřebínek," řekl Pála českým médiím v USA. "Podle žebříčku je Coco jasná favoritka, a když bude dobře servírovat, tak to bude nepříjemné, ale jakmile budou výměny, tak může mít Markéta úspěch," řekl nejúspěšnější fedcupový kapitán.

Siniaková sice už hrála v prvním kole čtyřhru, ale dvouhru si stejně jako Vondroušová zahraje ve Fed Cupu poprvé. "Je to padesát na padesát. Katka je bojovná, maká na trénincích, úroveň její hry od začátku týdne stoupá. Má na to hrát i nátlakové a delší výměny. To je hlavní klíč úspěchu proti Američankám, aby se hodně hrálo," uvedl Pála.

Utkání se hraje na netradiční americké šedo-zelené antuce a Češky usilují již o šestý titul za sedm let. Američanky naposledy získaly trofej před 17 lety.

Program:

USA - ČR (Tampa, zelená antuka):

Sobota (18:00): Vandewegheová (24. v žebříčku dvouhry WTA) - Vondroušová (117.), Rogersová (49.) - Siniaková (38.).

Neděle (17:00): Vandewegheová - Siniaková, Rogersová - Vondroušová, Davisová, Matteková-Sandsová - Allertová, Kristýna Plíšková.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy