Je nám líto, video expirovalo.

Semifinále s Němkami rozehraje Kvitová. Do druhé dvojhry nastoupí Plíšková

Boj českých tenistek o postup do finále Fed Cupu zahájí proti Němkám Petra Kvitová. Její soupeřkou bude na antuce ve Stuttgartu Julie Görgesová a střetnutí začne v sobotu v poledne. Ke druhé dvouhře nastoupí Karolína Plíšková s Angelique Kerberovou. Přímý přenos sledujte v sobotu na ČT sport a ČT2 + webu ctsport.cz.

Petra Kvitová na tréninku během Fed Cupu
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Češky si v případě vítězství zahrají v listopadu finále v domácím prostředí a útočily by na celkově jedenáctý titul. Naposledy se radovaly předloni. "Bude to jedna z nejtěžších výzev, kterým čelíme. Ale stejné to bylo v minulosti. Oba týmy hrají v plné síle a očekávám vyrovnané a skvělé zápasy. A doufám, že v neděli budeme mít na svém kontě tři body," řekl kapitán Petr Pála.

Kvitová má s Görgesovou pozitivní bilanci 4:1 a dvakrát už vyhrála letos, a to shodně cestou za tituly v Petrohradu a v Dauhá, kde ale Němka vzdala. "Julia má výborný servis, hala bude jejímu výkonu určitě prospívat. Její forhend je hodně nebezpečný. Bekhendem nic nezabije, ale je to strašně nepříjemný úder. Poslední dobou předvádí skvělý tenis, čímž stoupla i její sebedůvěra," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Semifinále Fed Cupu zahájí duel Kvitové proti Görgesové

"Jsme dobře připravené a v pohodovém rozpoložení," prohlásila s úsměvem jedenáctá hráčka světa Görgesová po losování na stuttgartské radnici. "Bude to náročné, ale samozřejmě si věříme. A doufáme, že fanoušci nám pomůžou přidat rozhodující procento nebo dvě," řekla Kerberová, s 25 výhrami letos zatím nejlepší hráčka na WTA.

Světové šestce Plíškové se proti Kerberové dosud příliš nedařilo, prohrála sedm z deseti zápasů včetně finále US Open 2016 a letošního duelu v Dubaji. "Nedá nic zadarmo a strašně bojuje. Měla jsem s ní spoustu zápasů a všechny si pamatuju. Drží si svoji laťku. Její hra se moc nemění a je pro mě nepříjemná," uvedla Plíšková.

Nedělní program tradičně odstartuje souboj jedniček Plíškové s Görgesovou a po nich by měly hrát dvojky Kvitová s Kerberovou, ale kapitáni můžou nominace změnit. Stejně tak v případě závěrečné čtyřhry, do které jsou nahlášeny Kateřina Siniaková s Barborou Strýcovou. "Ale varianty máme tři," řekl Petr Pála. Nasadit může osvědčenou dvojici Plíšková–Strýcová, případně postavit i Plíškovou se Siniakovou.

Tenistky vyhrály sedm z dosavadních osmi zápasů s Německem. Soupeř uspěl jen v roce 1987, kdy měl v týmu Steffi Grafovou. Ve Stuttgartu se oba celky utkaly v únoru 2012 a ve čtvrtfinále na tvrdém povrchu Češky vyhrály. Posledním vzájemným duelem bylo před čtyřmi lety finále v Praze, kde Pálovy svěřenkyně zvítězily 3:1.

Ve druhém semifinále hostí Francie v Provence rovněž na antuce položené v hale výběr USA.

Program zápasu Německo - ČR (Stuttgart, antuka - hala):

Sobota (12:00): Görgesová (11. v žebříčku dvouhry WTA) - Kvitová (10.), Kerberová (12.) - Karolína Plíšková (6.).

Neděle (11:00): Görgesová - Karolína Plíšková, Kerberová - Kvitová, Mariaová, Grönefeldová - Strýcová, Siniaková.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy