Následuje
SP Švýcarsko

Šarapovová před exhibicí navštívila nemocné děti

Praha - Česká tenistka Petra Kvitová se chce po zánětu průdušek, který ji připravil o šanci na obhajobu titulu na Turnaji mistryň, šetřit před finále Fed Cupu. V exhibici proti Rusce Marii Šarapovové v pražské O2 areně proto odehraje pouze jeden set a ve druhé sadě ji zastoupí Lucie Šafářová. Světová dvojka Šarapovová do Prahy přiletěla privátním letadlem pořadatelů pátého dílu exhibice Advantage Tennis a dopoledne spolu se Šafářovou navštívila nemocné děti. Přímý přenos exhibice sledujte od 19:30 na Čt sport a našem webu.

Maria Šarapovová
zdroj: ČT sport

Šarapovová stihla před večerní exhibicí potěšit nemocné děti, dopoledne v Nemocnici s poliklinikou Praha Italská rozdávala podpisy. Ruská hvězda přišla mezi malé pacienty spolu se Šafářovou. "My tenisté si někdy neuvědomujeme, jak velké máme štěstí a možnosti. Proto je strašně důležité dělat něco pro ty, co takové štěstí nemají," uvedla pětadvacetiletá Šarapovová.

Ruska děti upozornila, že jim česky rozumí, ale ty po výzvě tenisové ikony zmlkly. "Jsou plaché," řekla Šarapovová. Společně s Šafářovou rozdaly dětem podpisy na velké tenisové míčky, své fotografie a zapózovaly na společný snímek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy