Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL V Repre

Sakkariová překročila v Guadalajaře svůj stín. Největší vítězství v kariéře, má jasno Řekyně

Maria Sakkariová se po čtyřech letech dočkala druhého turnajového triumfu v kariéře. V Guadalajaře druhá nasazená hráčka porazila ve finále 7:5, 6:3 Američanku Caroline Dolehideovou, pro niž byla v Mexiku už účast v semifinále životním výsledkem na okruhu WTA.

Je nám líto, video expirovalo.
Sakkariová vyhrála turnaj v Guadalajaře

V prvním setu devátá tenistka žebříčku Sakkariová nejprve ztratila výhodu brejku, ale pak už byla na podání stoprocentní. Ve dvanácté hře sebrala 111. hráčce světa podání podruhé a v následující sadě ještě dvakrát. Turnaj vyhrála bez ztráty setu a povedl se jí reparát za loňskou finálovou porážku od jiné Američanky Jessiky Pegulaové.

Trofej přidala k dosavadnímu jedinému primátu z Rabatu z roku 2019, od té doby prohrála šest duelů o titul. V novém vydání světového pořadí se osmadvacetiletá Řekyně posune na šesté místo.

"Vyslechli jsme si tolik špatných věcí. Že nikdy nezískám titul, že jsem hráčka z první světové pětky, která vyhrála jen jeden turnaj... Bylo pro mě těžké tohle překonat a jsem šťastná, že se mi to tento týden povedlo. Chci poděkovat trenérovi Tomovi (Hillovi), který je se mnou pět let a společně jsme čekali čtyři roky na druhý titul," řekla Sakkariová.

"Tohle je největší vítězství v mé kariéře," dodala s trofejí za prvenství na akci kategorie WTA 1000.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články