Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Šafářová v Remeši slavila vítězství, plný návrat k tenisu ale nechystá

Někdejší finalistka Roland Garros Lucie Šafářová v prvním soutěžním utkání po ukončení kariéry v roce 2019 porazila na turnaji ITF v Remeši 3:6, 6:3, 6:1 Francouzku Yaroslavu Bartashevichovou. Plný návrat k tenisu ale nechystá: v Remeši si chtěla zahrát se svou neteří a také se rozehrát před blížícím se turnajem legend v Lucemburku.

Lucie Šafářová
zdroj: USA TODAY Sports autor: Jean-Yves Ahern

"Tenis mě pořád baví, ale vracet se nechci," řekla Šafářová Deníku Sport po pozdvižení, které na sociálních sítích její přihláška na turnaj s dotací 25 tisíc dolarů vyvolala.

Na halovém turnaji nastoupila proti osmnáctileté Bartashevichové, které patří 782. místo v žebříčku, a po dvou a půl hodinách se mohla po obratu radovat z výhry. V druhém kole se střetne s třiatřicetiletou Němkou Monou Barthelovou, vítězkou pražského turnaje z roku 2017.

Do večerní čtyřhry po boku neteře Emmy Dvořáčkové, dcery své starší sestry Veroniky, už ale nezasáhla. Rodinná dvojice k zápasu nenastoupila a bez boje tak prošly dál ukrajinské soupeřky.

Tenisu se navíc věnuje také čtrnáctiletá Anna. "Jsme tenisová rodina a se ségrou jsme si jednou zahrály debla. Teď už neteře dorůstají do věku, kdy hrají pěkný tenis, a chtěla bych si s každou zahrát deblíka a užít si to. Byla to taková hurá akce," vysvětlila Šafářová. "S dětmi bohužel není moc času se neteřím věnovat, ale snažím se jim pomoct, když to jde. Navíc je to pro nás i fajn výlet," vysvětlovala Šafářová, jež je ve Francii s oběma dětmi.

Do dvouhry se bývalá pátá hráčka světového žebříčku a deblová jednička přihlásila i kvůli tomu, že ji za dva týdny v Lucemburku čeká silně obsazený veteránský turnaj. "Za chvíli hraji legendy, proto jsem začala trochu trénovat. Takže si ťuknu i dvouhru, když už jsem tady," řekla Šafářová, jež od organizátorů v Remeši dostala divokou kartu.

Brněnská rodačka Šafářová hrála na WTA Tour zápas ve dvouhře naposledy v září roku 2018 v Québecu, kde prohrála s aktuální světovou sedmičkou Uns Džábirovou z Tuniska. Úspěšnou kariéru uzavřela v roce 2019 ve čtyřhře na French Open. Poté se věnovala mimo jiné mateřským povinnostem, s hokejistou Tomášem Plekancem má dceru a syna.

Na elitním okruhu Šafářová získala sedm titulů ve dvouhře a patnáct ve čtyřhře včetně pěti grandslamových. V roce 2015 postoupila do finále Roland Garros, v němž podlehla Sereně Williamsové, rok předtím ji porazila Petra Kvitová v semifinále Wimbledonu. Pětkrát vyhrála Fed Cup a získala bronzovou olympijskou medaili ve čtyřhře v Riu de Janeiro.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články