Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Šafářová v emocích: Bylo to o tom si to v Praze užít. Dvouhru na Roland Garros možná vynechá

Finalistka Roland Garros a někdejší světová jednička ve čtyřhře Lucie Šafářová má za sebou předposlední rozlučku s kariérou. V Praze na ni dolehly emoce až po skončení duelu prvního kola čtyřhry, který s Barborou Štefkovou těsně prohrály. Je ráda, že se oficiální rozloučení s domácími fanoušky uskuteční před sobotním finále dopoledne. Přímé přenosy z Prague Open vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Lucie Šafářová na Prague Open
zdroj: ČTK/AP

Ve Fed Cupu s Kanadou se Šafářová rozloučila vítězným volejem při mečbolu ve čtyřhře za rozhodnutého stavu. Minulý týden ve Stuttgartu postoupily s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovu až do finále čtyřhry. V Praze skončila po prvním zápase, který tma rozdělila do dvou dnů. "Věděla jsem, že to může být poslední zápas. Pro mě to bylo opravdu o tom si to užít," poznamenala dvaatřicetiletá tenistka.

Přímo při utkání jí myšlenky na možný konec prolétly hlavou jen občas. "Člověk je spíš v tom zápase. Spíš po tom posledním míči to bylo takové emotivní, ale byla jsem s tím smířená, připravená," svěřila se Šafářová, která se těší na sobotní oficiální rozlučku.

Je nám líto, video expirovalo.
Šafářová: Jsem ráda za skvělé publikum, atmosféra byla nádherná

Nelituje toho, že se v Praze odhlásila z dvouhry a dala šanci na divokou kartu Karolíně Muchové. "Jak jsem se vracela po operaci, tak pořád nejsem fyzicky na sto procentech. Ani hra nebyla taková, abych byla spokojená," řekla tenistka, která před dvěma měsíci absolvovala operaci krčních mandlí.

Zvažuje, že se nebude pokoušet o start ve dvouhře ani na grandslamovém Roland Garros, které bude jejím posledním turnajem v kariéře. Zatím má požádáno o divokou kartu. "Ještě je do Paříže čas, ale úplně se na to necítím," připustila. Antukový grandslam ve francouzské metropoli začne 26. května.

Pokud to oběma zdraví dovolí, měla by na něm Šafářová startovat v deblu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou Roland Garros v letech 2015 a 2017 vyhrály. "Samozřejmě bychom tam chtěly dojít co nejdál, já se budu snažit podat maximum," doplnila Šafářová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy