Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Šafářová: Trvalo to strašně dlouho, o to víc si toho ale vážím

Paříž – Před French Open nepatřila mezi hráčky, o nichž by se nějak intenzivně diskutovalo. Po pařížském turnaji však již ano. Lucie Šafářová na Roland Garros zazářila druhým místem v singlu a celkovým triumfem v deblu a udělala další krok k tomu, aby se zařadila mezi ty největší tenisové hvězdy současnosti.

Slavící Lucie Šafářová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Francois Mori

"Moje kariéra jde postupně. Všechno na sebe tak postupně navazuje. Zvykám si na nové pozice, ve kterých se ocitám. Ale zatím všechno beru pozitivně," usmívala se po vítězství v deblu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Sladce tak zakončila skvělých patnáct dnů, které na Roland Garros prožila.

Čtyřiadvacet hodin po prohře ve finále dvouhry se světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA už byl smutek víceméně pryč. "Jo, teď jsem strašně nadšená. I výsledek singlového finále je krásný. Fakt neuvěřitelné dva týdny," řekla.

Mezi elitu se nedostala jako mladá hvězda, ale až po dvanácti letech na okruhu. Do finále ve dvouhře při svém čtyřicátém grandslamu v životě. Proto si úspěch víc vychutnává. "Strašně moc si toho vážím, protože mi to trvalo tak strašně dlouho a kolikrát jsem byla relativně blízko a nepodařilo se mi to. Stále jsem čekala, o to víc si to dneska užívám," řekla svěřenkyně kanadského trenéra Roba Steckleyho.

Je nám líto, video expirovalo.
Šafářová si z French Open jeden titul odveze. Ovládla čtyřhru

U dvojnásobné vítězky Wimbledonu Petry Kvitové mohla v minulých letech vidět, co s sebou velký úspěch přináší. O Šafářovou nyní bude velký zájem ze všech stran. "Je to něco nového. Zatím jsou všechny ohlasy tak pozitivní a krásné a doufám, že takové to bude pořád. Až v budoucích dnech ale poznám, jak se mi změnil život. Čeká mě asi dost povinností, ale moc se na to těším," řekla brněnská rodačka.

Uvědomuje si, že na dalších turnajích se na ni bude chtít každá soupeřka vytáhnout. Jako hráčka světové desítky bude muset hájit získané pozice. "Teď se raduji z toho, co je, ale pak se samozřejmě budu muset vyrovnávat s tlakem, který jsem před tím neměla. Budu brát tenis pořád stejně, jak jsem ho brala," řekla.

"Když to občas nevyjde, tak určitě není příjemné slyšet negativní komentáře, ale to je prostě spojené s úspěchem. Mám kolem sebe svůj tým skvělých lidí, kteří mě podporují za dobrých i špatných časů," spoléhá se na podporu nejbližších.

Po Roland Garros si dá týden volno. Vyléčí bolavé zápěstí a raketa poletí do kouta. "Tu neuvidím týden," řekla. Už na ni dolehla únava a těšila se na běžné věci. "Budu hlavně s rodinou, kamarády a pořádně to oslavíme."

Ve světovém žebříčku bude nově světovou sedmičkou. Její trenér mluvil o tom, že by mohla být v budoucnu i hráčkou světové pětky. "Teď se povedly úžasné věci, ale musím zůstat při zemi, makat a dávat pořád tenisu, co mohu," řekla.

Na odměnách za dvouhru a čtyřhru na letošním French Open vydělala před zdaněním celkem 1,125 milionu eur (v přepočtu 30,8 milionu korun). "To je krásná součást úspěchu. Určitě si udělám něčím radost, ale ještě jsem nad tím nepřemýšlela," řekla. Podle svých slov je dobrá hospodářka. "Myslím, že jsem docela skromná. Tatínek mě vychoval následovně: kup si, co potřebuješ, ale nerozhazuj," řekla Šafářová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy