Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Šafářová si problémy s kolenem nepřipouští, v klidu ji nebolí

Ostrava - Zdravotní potíže hází za hlavu, tenistka Lucie Šafářová si před víkendovým soubojem s Austrálií v prvním kole Fed Cupu v Ostravě vůbec nepřipouští, že by ji mohly nějak limitovat. Stav bolavého kolena se chystá otestovat poprvé v tréninku na dvorci ostravské ČEZ Arény, kde se tým kapitána Petra Pály s výběrem země protinožců utká.

Lucie Hradecká a Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Česká dvojka a osmnáctá hráčka světového žebříčku WTA si potíže s kolenem přivezla minulý týden z turnaje v Paříži a poslední čtyři dny ho raději nechala v klidu. "Nejsem ortoped, jedná se o úpon v koleni, se kterým jsem už dříve měla problémy," vysvětlila povahu svého zranění, o němž však sama říká, že není vážnější. "V klidu to už nebolí. Je to lepší, o víkendu by to mělo být stoprocentní," tvrdila Šafářová.

"Sezona je teprve na začátku. Nejdřív jsem byla nemocná, pak trošku zraněná, ale v Paříži už jsem si zahrála dva dobré vyhrané zápasy. O víkendu se snad vrátí vzpomínky z loňského finále Fed Cupu a už to bude snad dobré," zavzpomínala na úspěšnou obhajobu v týmové soutěži.

Podle ní je tým i přes méně výrazné lednové výsledky Petry Kvitové na okruhu dostatečně silný. Pochybnosti o herní pohodě Kvitové ji štvou. "Zbytečně se to rozebírá. Petra je výborná hráčka, to, že se občas něco nepovede, je ve sportu úplně normální. Vůbec se nebojím, že by to leželo na mně. Jsme tým, od toho ty soutěže jsou. Je nás tam víc," uvedla Šafářová.

Jarmila Gajdošová s novináři
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Gajdošovou potěšil los, zůstává Slovenkou

Sympatická bruneta ze slovenské metropole odešla do Austrálie už ve čtrnácti letech. Z výletu za dobrodružstvím se stalo trvalé pouto. Gajdošová u protinožců zapustila kořeny, získala australské občanství a dokonce se tam i provdala.

Na dosavadním vrcholu se ocitla v roce 2011, to vyšplhala až na 25. místo světového žebříčku WTA. Hlavně na loňský rok by ale nejraději co nejrychleji zapomněla. Problémy v soukromí vyústily v propad na současné 168. místo. "Předminulý rok jsem se rozváděla, pak přišlo pár zranění a vloni v září mi zemřela maminka. Poslední dva roky jsem neměla dobré," řekla Gajdošová.

I když v Austrálii už žije dvanáct let a získala i druhé občanství, navždy prý zůstane Slovenkou. "Já jsem rodilá Slovenka a tou i zůstanu. Mám tam rodinu, slovenské kořeny, mám slovenský temperament. Na tom se nic nezmění, i kdybych v Austrálii žila třeba čtyřicet let," řekla Gajdošová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy