Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Šafářová prošla v Miami po boji do 3. kola

Miami - Česká tenistka Lucie Šafářová prošla na turnaji v Miami do třetího kola. Se Španělkou Marií Jose Martinezovou-Sanchezovou, která byla nasazená jako 29. hráčka, svedla v utkání přerušeném deštěm vyrovnanou bitvu, v níž musela odvracet mečbol. Nakonec však po boji zvítězila 4:6, 7:6 a 6:2. Nejlepší česká tenistka, které patří v žebříčku WTA 41. příčka, nezvládla v duelu s o čtyři roky starší Španělkou koncovku první sady a při vlastním servisu darovala soupeřce vedení. V druhém setu Šafářová prohrávala již 2:5, ovšem třemi vyhranými gamy stav srovnala.

Za stavu 5:5 duel přerušil zhruba na dvě hodiny déšť. To se zdálo jako výhoda pro Španělku, která po návratu na dvorec měla při podání Šafářové mečbol, ten však nevyužila. 

Nabídnutou šanci Češka bezezbytku využila a druhou sadu získala v tie-breaku. Třetí sada pak byla již zcela v její režii a vyhrála 6:2. Svou letošní bilanci si tak vylepšila na osm výher a sedm porážek. Zároveň ze tří vzájemných duelů vyhrála podruhé.

Přes druhé kolo se pokusí projít také Petra Kvitová, kterou však během nočního programu čeká duel s favorizovanou Belgičankou Kim Clijstersovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy