Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Město Touškov

Šafářová přešla v Miami přes Kanepiovou do 2. kola

Miami - Tenistka Lucie Šafářová postoupila do druhého kola turnaje v Miami, jenž je díky svému významu, rozsahu a dotaci 4,5 milionu dolarů někdy nazýván pátým grandslamem. Fedcupová reprezentantka vyhrála na úvod 6:7, 6:4 a 6:3 nad Estonkou Kaiou Kanepiovou, kterou porazila počtvrté za sebou. Hned v 1. kole naopak dohrála Iveta Benešová, která Britce Eleně Baltachaové podlehla 2:6, 4:6. Mezi muži pak skončil Jan Hájek, který nestačil na Ukrajince Sergeje Stachovského.

Třiadvacetiletá Šafářová přerušila úterním vítězstvím nepříznivou minisérii dvou vypadnutí v prvním kole, která ji postihla po postupu do finále na únorovém turnaji v Paříži. Na rozdíl od Monterrey a Indian Wells brněnská rodačka na Floridě úvod zvládla a čeká ji duel s 29. nasazenou Marií José Martínezovou ze Španělska.

Hájek sice byl svému protivníkovi, který je v žebříčku ATP o deset příček před ním na 72. pozici, vyrovnaným soupeřem, nezvládl však koncovku rozhodující třetí sady.

Porážce byl český tenista blízko již v druhém setu, to však dokázal odvrátit dva mečboly a čtyřmi gamy v řadě srovnal. V třetí sadě mu však Stachovskij sebral rozhodující podání a dovedl zápas k vítězství 6:3, 5:7 a 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy