Šafářová postoupila v Tchaj-peji do čtvrtfinále

Tchaj-pej - Lucie Šafářová se na turnaji v Tchaj-peji probojovala poprvé v sezoně do čtvrtfinále. Vítězka čtyřhry na Australian Open, jež na Tchaj-wanu startuje v hlavní soutěži díky divoké kartě od pořadatelů, porazila ve 2. kole čtvrtou nasazenou Anastasiji Sevastovovou z Lotyšska 6:2, 6:4.

Lucie Šafářová
zdroj: AP autor: Ettore Ferrari

Devětadvacetiletá Šafářová se letos loučila ve dvouhře ve 2. kole v Aucklandu, Hobartu i v Melbourne. Tentokrát sebrala o tři roky mladší soupeřce v každém setu dvakrát podání, a přestože ve druhé sadě sama jednou servis ztratila, proměnila za 68 minut první mečbol.

O postup do semifinále se Šafářová, jíž momentálně v žebříčku patří 55. místo, utká s šestou nasazenou Misaki Doiovou. Jediný vzájemný zápas s pětadvacetiletou Japonkou, jež figuruje v pořadí WTA o čtrnáct míst výš, vloni na antuce v Římě prohrála.

Výsledky tenisového turnaje žen v Tchaj-peji

Šafářová (ČR) - Sevastovová (4-Lot.) 6:2, 6:4, Minellaová (Luc.) - Garciaová (3-Fr.) 6:4, 6:4.