Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Šafářová obhájila titul na Sparta Prague Open

Praha – Česká tenistka Lucie Šafářová se stala vítězkou turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open a navázala na svůj zdejší triumf z loňského roku. Druhá nasazená hráčka ve finále porazila Rumunku Alexandru Cadantuovou po setech 3:6, 6:1, 6:0.

Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Jsem strašně šťastná, je tady vždycky příjemná atmosféra a ráda se sem vracím. Cítím se tady jako princezna, všechno je výborné. V Česku navíc během roku moc nepobudu a je dobré se doma trochu ukázat," uvedla s úsměvem vítězka.
 
Světová pětadvacítka Šafářová jako první vyhrála pražský turnaj s dotací 100 tisíc dolarů dvakrát. První ročník ovládla Lucie Hradecká a druhý Slovenka Magdalena Rybáriková. Loni Šafářová zdolala ve finále krajanku Kláru Zakopalovou.

Levou rukou hrající Šafářová měla v utkání se 102. hráčkou žebříčku Cadantuovou pomalejší start a prohrávala 0:3. První set už nezachránila, ale od druhého převzala iniciativu a za pomoci plných tribun vývoj otočila. "Fanoušci byli hodně znát. I když jsem prohrála první set, tak mě roztleskávali a bylo to příjemné," řekla Šafářová.
 
Vyhrála zbylých dvanáct ze čtrnácti her a mohla soupeřce uštědřit i "kanára", ale při prvním mečbolu udělala dvojchybu. Zápas ukončila až o game později při podání rumunské hráčky, kterou od druhého setu trápilo rameno.

Pro pětadvacetiletou Šafářovou, která minulý týden vyhrála čtyřhru v Madridu, byl turnaj generálkou na Roland Garros, které v Paříži začne příští neděli. "Doufám, že tím nastartuji vítěznou lajnu a bude se dařit i v Paříži," přála si.

Do Paříže poletí brněnská rodačka dobře naladěná

"Každý sní o tom jednou vyhrát grandslam, ale konkurence je obrovská," usmála se tenistka při otázce, jaké má na Roland Garros cíle. V turnaji bude patřit mezi nasazené. "První meta je proto splnit nasazení a pak uvidíme, kam to půjde. Beru to zápas od zápasu," řekla.
 
V Praze Šafářová potvrdila roli druhé nasazené a porazila jako světová pětadvacítka hráčky hůře postavené v žebříčku WTA. Stejnou situaci zažije v Paříži. "Každá soupeřka je v dnešní době nebezpečná a je spousta hráček kolem padesátky, které jsou strašně nepříjemné. Je to vyrovnané, jen Serena (Williamsová) je odskočená, ale doufám, že to zvládnu a dobře to tam nastartuju," věří Šafářová.

Výhrou na Spartě Šafářová potvrdila, že po nepříliš ideálním začátku sezony hraje lépe. "Nemůžu říct, že jsem hrála špatně a teď hraju líp, spíš se to líp poskládalo. Možná i psychicky jsem na tom lépe a zvládám to líp hlavou," doplnila česká tenistka, těšící se na to, až se v Paříži ve středu potká se svým novým trenérem Kanaďanem Robertem Steckleym. "Konečně. Už začneme tu spolupráci na plný úvazek, protože zatím nebyl čas něco zapracovat," uzavřela Šafářová.

Dvouhra - finále:

Šafářová (2-ČR) - Cadantuová (Rum.) 3:6, 6:1, 6:1

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy