Šafářová nestačila na Azarenkovou a v Miami skončila ve 3. kole

Miami - Tenistka Lucie Šafářová na prestižním turnaji v Miami skončila jako poslední Češka ve 3. kole. Čtvrté nasazené Bělorusce Victorii Azarenkové podlehla 4:6, 2:6. Na turnaji tak zůstává z Čechů pouze Tomáš Berdych, který večer nastoupí k utkání 3. kola s Argentincem Horaciem Zeballosem. Třiadvacetiletá Šafářová v předchozích třech měřeních sil s o tři roky mladší Azarenkovou nezískala ani set a nepovedlo se jí to ani tentokrát. V úvodní sadě sice česká fedcupová reprezentantka odolávala, Azarenková však zvládla koncovku a v druhém setu již snadno dosáhla na postup.

Na Bělorusku nyní čeká Belgičanka Kim Clijstersová, která zatím na turnaji ve dvou zápasech ztratila pouze tři gamy.

Dál prošla i lehce nachlazená turnajová dvojka Carolina Wozniacká z Dánska, která Rusku Marii Kirilenkovou porazila 1:6, 6:1, 6:4.

Mezi muži se na kurtu příliš nezdržel domácí favorit, šestý nasazený Andy Roddick. Ukrajince Sergeje Stachovského porazil za 55 minut 6:2 a 6:1.