Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Šafářová nebude chybět na Prague Open. O divokou kartu zažádá i na Roland Garros

Až se v dubnu odehraje v Praze turnaj WTA, mezi účastnicemi bude díky divoké kartě také Lucie Šafářová. Finalistka grandslamového Roland Garros z roku 2015 se na antuce ve Stromovce rozloučí s českými fanoušky a možná i s celou kariérou. Jedničkou turnaje Prague Open bude Karolína Plíšková.

Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Dvaatřicetiletá Šafářová se chtěla rozloučit s kariérou v lednu na Australian Open, ale kvůli zraněnému zápěstí do Melbourne neodletěla. Poté ještě onemocněla, podstoupila operaci mandlí a nakonec se rozhodla, že se s tenisem rozloučí v Praze.

"Je to osudové a pěkné, že k tomu dojde v Praze," řekla Šafářová. Na pražské Spartě slavila třikrát turnajový titul. V letech 2012 a 2013 zde ovládla akci série ITF a v roce 2016 triumfovala už v rámci okruhu WTA.

Vedle dvouhry bude hrát Šafářová i čtyřhru a její partnerkou bude Bethanie Matteková-Sandsová. S Američankou vyhrály v deblu pět grandslamů. "Jsem ráda, že přijala moje pozvání a bude na rozlučce po mém boku," řekla Šafářová.

Před turnajem v Praze se možná objeví v kvalifikaci turnaje ve Stuttgartu. "Abych se rozehrála," řekla levou rukou hrající Šafářová. Navíc ještě zvažuje, že zažádá o divokou kartu na French Open, kde před čtyřmi lety hrála finále.

Předchozí čtyři ročníky po povýšení pražského turnaje na okruh WTA měly tři domácí vítězky. Karolína Plíšková triumfovala v roce 2015, o rok později slavila Šafářová a loni za pomoci plných tribun zvedla trofej nad hlavu Petra Kvitová.

Pátý ročník se uskuteční s dotací 250 tisíc dolarů od 29. dubna do 4. května a Kvitová titul obhajovat nebude. Na akci této kategorie může startovat jen jedna hráčka světové desítky a letos jí bude aktuální sedmička Karolína Plíšková.

Mezi přihlášenými podle pořadatelů aktuálně nechybějí další české hráčky Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová či Barbora Strýcová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy