Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Šafářová: Ještě bych letos chtěla něco dokázat

Prostějov - S velkou chutí se tenistka Lucie Šafářová vrátila po nemoci na kurty a má motivaci pro závěr sezony. Doufá, že zvládne Turnaj mistryň i finále Fed Cupu, ale na druhou stranu si po výpadku nedělá velké iluze.

Lucie Šafářová po návratu k tréninku
zdroj: ČT sport

Šafářovou ve skvěle rozjeté sezoně přibrzdila po US Open bakteriální infekce, kvůli které byla pět dnů v nemocnici a vynechala tři turnaje v Asii. Minulý týden začala lehce běhat a nyní už hraje i s raketou. "Tak ode dneška se tomu dá říkat trénink," podotkla. "Předtím to bylo šudlání, pokoušení se o něco. Teď jsem měla první normální trénink. Musím pozvolna a dávat pořád pozor."

Zatím byla na kurtu s bývalým pátým hráčem světa Jiřím Novákem. Ve čtvrtek přiletí za světovou šestkou její kanadský trenér Rob Steckley a v sobotu odjedou na halový turnaj do Lince. "Myslím, že to bude v pohodě, ale jak se budu cítit v zápase a jestli vydržím celý zápas, to se dozvím až na kurtu," řekla Šafářová.

Je nám líto, video expirovalo.
Šafářová se po nemoci vrátila k tréninku

Motivace nechybí

Doufá, že se dokáže připravit na závěr roku, v kterém vyhrála turnaj v Dauhá, hrála finále grandslamového Roland Garros a poprvé se dostala do světové desítky. "Tím, že mě tělo zastavilo, mám hroznou vnitřní motivaci se teď vrátit a dát maximum do posledních pár akcí, které mám před sebou," prohlásila osmadvacetiletá Šafářová. "Mám v sobě spoustu motivačních prvků. Ještě bych letos chtěla něco dokázat."

Od lékařů dostala svolení, že už může hrát bez omezení, ale musí se rozjíždět opatrně. "Tělo je pořád oslabené," uvedla. To poznala minulý týden. Chtěla odletět už do Pekingu, ale po výběhu tři hodiny spala. "Byla jsem úplně vyřízená. Když jsem se chtěla pohnout, tak mě tělo vůbec neposlouchalo," popsala tehdejší rozpoložení.

Žádné velké iluze

Proto sice touží na konci sezony uspět, ale na druhou stranu ví, že toho od sebe nesmí příliš mnoho čekat. "Po tom, co jsem prožila za posledních pět týdnů, nebude návrat jednoduchý. Nedělám si iluze. Nemám co ztratit, jdu do toho po hlavě bez přípravy," řekla hráčka, jež byla během sezony takovou dobu mimo kurty poprvé v kariéře.

Šafářová naposledy hrála na US Open, kde vypadla začátkem září i kvůli natrženému břišnímu svalu nečekaně v 1. kole. Pak si odletěla na čtyři dny odpočinout do Řecka. Pár dnů po návratu se probudila s nemocí. "Měla jsem šílené horečky, nemohla jsem jíst ani pít. V pondělí mě hospitalizovali a až v nemocnici mi zabral penicilin do žíly v kombinaci ještě s antibiotikem," popsala, čím si prošla.

Lucie Šafářová:

"Snažím se dívat dál. Pořád jsem měla skvělou sezonu, svou doteď nejlepší. I kdyby mi nevyšlo singlové Masters, tak ho mám jisté alespoň v deblu. Pak je Fed Cup v Praze, na který se strašně moc těším. Můj život nestojí na tom, jestli se dostanu na Masters."

Přiznala, že ji nemoc vystrašila. Navíc v nemocnici ležela poprvé v životě. "Nejsem typ, který by si tam šel jen tak lehnout," uvedla Šafářová. Ač normálně neposedí a je zvyklá se pořád hýbat, tentokrát byla ráda, že může ležet. "Byla jsem už fakt ve stavu, že jsem si říkala: 'Dejte mi už něco, ať mi to konečně zabere'. Většinu času jsem prospala, moc jsem nevnímala, co se děje okolo," řekla tenistka.

Šafářová má jistotu účasti na Turnaji mistryň ve čtyřhře a přes výpadek je stále i mezi osmičkou pro dvouhru. Raději se prý nedívala na výsledky ani žebříček a nepočítala body. "Je mi jasné, že je závod o Singapur strašně vyrovnaný, a abych se tam dostala, budu muset něco uhrát. Proto se snažím co nejrychleji dostat zpátky. Ano, nic ztraceného není. Šance je, ale nehodlám se tím stresovat," konstatovala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy