MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Šafářová je v New Havenu ve čtvrtfinále

New Haven (USA) - Tenistka Lucie Šafářová zdolala na turnaji v New Havenu Číňanku Čeng Ťie 6:4 a 6:0 a postoupila do čtvrtfinále, kde může potkat Petru Kvitovou. Českou jedničku čeká ve středu úvodní duel na turnaji s Američankou Nicole Gibbsovou.

Lucie Šafářová
zdroj: ISIFA/Gettyimages Editorial autor: Robert Laberge

V turnaji, který je generálkou na US Open, Šafářová napravuje dojem z předchozího vystoupení v Cincinnati, kde skončila hned v prvním kole. Nejprve postoupila při vedení 6:3 a 4:1 po skreči domácí Varvary Lepchenkové, dnes jí na další vítězství stačilo 84 minut.

V úvodní sadě sice Šafářová prohrávala 2:4, ale od té doby už neztratila ani jeden game. Čtyřmi získanými hrami v řadě otočila první set a ve druhém již zlomené Číňance nenabídla ani jediný brejkbol.