Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Šafářová je v Budapešti ve čtvrtfinále, Allertová se Štefkovou končí hned na úvod

Budapešť – Stačila necelá hodina a Lucie Šafářová je na turnaji v Budapešti ve čtvrtfinále. Sedmačtyřicátá hráčka světa ve 2. kole suverénně přejela Hsieh Su-wei z Tchaj-wanu a slavila postup. Naopak Denisa Allertová i Barbora Štefková vypadly hned v prvním kole, obě prohrály třísetové zápasy.

Lucie Šafářová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Tibor Illyes

Šafářová na úvod turnaje rozhodla dlouhou bitvu s Magdou Linetteovou z Polska až v tie-breaku třetího setu, s asijskou soupeřkou z druhé stovky žebříčku se ale na dvorci zdržela jen necelou hodinu. Hsieh Su-wei v utkání udržela servis jen třikrát, pětkrát ho ztratila. Ve čtvrtfinále nastoupí Šafářová proti Alexandře Sasnovičové z Běloruska.

Denisa Allertová měla duel s Irinou Chromačevovou nadějně rozehraný, ale ruské soupeřce nakonec za dvě a čtvrt hodiny podlehla 7:6, 3:6, 4:6. Druhou sadu přitom zahájila Allertová brejkem, Ruska ale dokázala vyrovnat a nervózní třetí set zvládla lépe.

Podobný scénář i délku měl také zápas Štefkové, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace. V druhé sadě dokázala vyrovnat z 2:5 na 5:5, ale nakonec ji ztratila a třetí dějství pak rozhodl jediný brejk Falconiové.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy