Golfista roku

Šafářová dostala od Pironkovové kanára, i tak jde v Nottinghamu dál

Nottingham – Už v semifinále je na turnaji v Nottinghamu Lucie Šafářová. Duel s Cvetanou Pironkovovou přitom pro ni nebyl vůbec jednoduchý. Česká hráčka dostala od Bulharky kanára, přesto po setech 6:3, 0:6 a 6:4 postupuje.

Lucie Šafářová
zdroj: Reuters

Šafářová sice získala první sadu, pak se ale dostala do velkých problémů, když prohrála osm gamů za sebou. Ve druhém setu dostala za 26 minut kanára a v rozhodujícím pustila Pironkovovou do vedení 2:0. Pak se však česká hráčka probrala a otočila na 4:2 a po menším zakolísání, po němž dovolila soupeřce srovnat, nakonec zvítězila.

Šafářovou čeká třetí semifinále v sezoně. V únoru si ho v Tchaj-peji zahrála po deseti měsících a vypadla s Číňankou Pcheng Šuaj. Jen o pár týdnů později došla v Budapešti až do finále, kde však podlehla domácí Timee Babosové. S Vekičovou ještě nikdy nehrála.

Dvouhra - čtvrtfinále: Šafářová (5-ČR) - Pironkovová 6:3, 0:6, 6:4, Rybáriková (SR) - Ahnová (USA) 6:4, 6:1.