Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Šafářová: Byl to nejkrásnější okamžik kariéry, ale chci ještě víc

Londýn - Když proměnila rozhodující fiftýn, s rukama nahoře se sesunula k travnatému kurtu a štěstím jí začaly téct slzy. Lucie Šafářová ještě po vyhraném čtvrtfinále nad Ruskou Makarovovou dlouho nemohla uvěřit obrovskému úspěchu, kterého dosáhla, ale přiznala, že největší cíl je pořád před ní, a to titul.

Slavící Lucie Šafářová na Wimbledonu
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

"Byl to ten nejkrásnější okamžik, jaký jsem s tenisem zažila. Naposledy jsem na kurtu plakala štěstím, když jsme vyhrály Fed Cup. A za sebe sama ještě nikdy. Byl to úplně úžasný pocit," řekla Šafářová na terase All England Clubu po přesvědčivé výhře nad Ruskou Jekatěrinou Makarovovou 6:3 a 6:1.

Sedmadvacetiletá Šafářová zvládla čtvrtfinále suverénně. Od začátku diktovala tempo výměn a razantní a přesnou hrou Rusku vůbec nepustila do zápasu. "Soustředila jsem se míč od míče a šlo to parádně. Tlačila jsem jako první, výborně jsem servírovala. Od začátku to byl výborný zápas," libovala si.

Svoji sílu herní i mentální ukázala v koncovce první sady. Podávala na její zisk a prohrávala 0:40. "Tam jsem si mohla zápas zkomplikovat," přiznala. Jenomže to nedopustila. Všechny brejkboly odvrátila. "Třemi esy! Dřív bych ten game asi prohrála. Teď jsem se zkoncentrovala a byla jsem schopná ho otočit," jásala.

Pochvalovala si, že dokázala udržet koncentraci, i když jasně vedla. Nenechala se rozhodit myšlenkou na blížící se životní úspěch. "Hlavně ke konci zápasu to není úplně jednoduché, ale věděla jsem, že jak bych začala přemýšlet, že jsem takhle blízko semifinále Wimbledonu, tak se koncentrace úplně rozuteče. Snažila jsem se na nic nemyslet a jen hrát. Šlo to a dopadlo to skvěle," řekla Šafářová.

Už v průběhu turnaje slyšela otázky, jestli je schopná grandslam někdy vyhrát. "Jsem zase o krůček blíž. Těším se na další zápas," usmála se.

V semifinále narazí buď na světovou šestku Petru Kvitovou, nebo Barboru Záhlavovou-Strýcovou. "Není to úplně příjemný, ale touha být ve finále je obrovská. Pro mě je tohle úžasný úspěch. Užívám si to. S tím půjdu i do semifinále," konstatovala Šafářová.

Chce dál hrát výborný tenis. Tenis, díky kterému dosud neztratila ve Wimbledonu v pěti zápasech ani set. "Hraju dobře a cítím se tak. Semifinále je úžasné, i když chci samozřejmě ještě víc. Půjdu si za tím a buď to vyjde, nebo ne," řekla Šafářová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy