Následuje
FIS magazín SP

Šafářová a Zakopalová budou hvězdami turnaje na Spartě

Praha - Tenistky Lucie Šafářová a Klára Zakopalová budou hvězdami turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open 2013. Ve Stromovce, kde se čtvrtý ročník s dotací 100 000 dolarů uskuteční 14. až 19. května, si můžou zopakovat loňské finále, ve kterém uspěla aktuální světová devatenáctka Šafářová. Finále je na pořadu v neděli od 11:00 před kamerami ČT sport a našeho webu.

Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Šafářová díky triumfu visí na plakátu v galerii vítězek v chodbě u šaten a Zakopalová, hráčka pořádajícího klubu pražské Sparty, by se tam ráda taky dostala. "Nezlobila bych se, kdybych tam visela," řekla Zakopalová.

Jedničkou turnaje by mohla být právě Zakopalová, které se letos daří víc než Šafářové a do Prahy by mohla přijet poprvé v kariéře jako hráčka elitní dvacítky žebříčku WTA. "To doufám, je to jeden z mých cílů," poznamenala tenistka.

Klára Zakopalová
zdroj: ČTK/AP

Vedle české dvojky Šafářové a trojky Zakopalové se z domácích hráček objeví i šestnáctiletá naděje Kateřina Siniaková, která dostala divokou kartu. "V Miami chytila šanci za pačesy v kvalifikaci, porazila tam poprvé hráčku světové stovky a kartu si tady určitě zaslouží," prohlásila Petra Langrová, šéfka tenisové Sparty.

"Měla to být premiéra mezi dospělými, ale snad se nikdo nezlobí, že jsem si to zkusila už v Miami," řekla Siniaková, která v USA vyhrála v kvalifikaci nad 97. hráčkou světa Mandy Minellaovou z Lucemburska a zdolala i Alexu Glatchovou z USA. V hlavní soutěži prohrála se Španělkou Garbine Muguruzaovou.

Divokou kartu do turnaje dostane i Barbora Záhlavová-Strýcová, které v půlce dubna vyprší trest za užití stimulantu sibutraminu. Ten byl podle hráčky obsažen v potravinovém doplňku Acai Berry Thin. "Doufám, že se propracuje zpátky na místa, kam patří, a že náš turnaj k tomu přispěje," řekl ředitel turnaje Petr Luxa.

Na turnaj je jako obvykle vstup zdarma a diváci se mohou těšit i na tradiční exhibici, jejíž obsazení bude tentokrát netradiční. S Hanou Mandlíkovou se totiž v sobotu objeví na kurtu představitelé Partičky, humorné improvizační show. A v neděli čtyřnásobná grandslamová vítězka Mandlíková povede den dětí.

Na Sparta Prague Open přijede Zakopalová a Šafářová
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy