Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

S usínáním to je už tradičně horší, hlásí před finále Kvitová

Londýn - Lehký trénink, masáž, kontrola bolavé nohy, mediální povinnosti a jinak především odpočívat a nabírat energii. To je plán tenistky Petry Kvitové před sobotním finále Wimbledonu, ve kterém bude na londýnské trávě usilovat o druhý titul a její soupeřkou bude Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Andrew Parsons

Po čtvrtečním semifinále s krajankou Lucií Šafářovou se Kvitová moc nevyspala. "Moc ne. Všechno se to mlelo, pořád jsem se budila. Zápas s Luckou byl vypjatý a musela jsem odevzdat úplně vše, proto to bylo náročné," řekla Kvitová.

Horší spánek je ovšem již tradičním průvodcem závěrečných kol. Stejné to bylo i před třemi lety, kdy v All England Clubu slavila triumf. "Myslím, že to je hodně podobné. David (trenér Kotyza) podle mě nespí už tak týden. To k tomu prostě patří," usmála se čtyřiadvacetiletá Kvitová den před finále.

Bolavá noha drží

Program levoruké hvězdy z Fulneku, často nazývané česká lvice, bude před posledním zápasem turnaje co nejjednodušší. "Budu odpočívat, půjdu na masáž, na kontrolu nohy, která drží, a zkusím i usnout, abych měla energii," nastínila.

V areálu Aorangi ve Wimbledonu absolvovala lehký trénink. Nehrála na kurtu ani hodinu, už podle ní není potřeba nic speciálně ladit. "Vím, že v ruce to je. Trénovala jsem jenom lehce, necelou hodinu, bylo to jenom lechtání," popisovala.

Bydlí jako vždy v pronajatém domě kousek od kurtů spolu s koučem, vyplétačem raket Richardem Šodkem a psychologem Michalem Šafářem. Na večeři do restaurace nikam nepůjdou, spoléhají na Šodkovo kuchařské umění. "Co bude? Nevím, asi kuřecí s rýží, něco lehčího, aby tam byla nějaká energie," řekla Kvitová.

Možná se podívá na poslední díl Ordinace v růžové zahradě a určitě si s trenérem Kotyzou projdou základní rysy hry Bouchardové. "To si myslím, že je pro mě důležité, na to dojde," řekla Kvitová, i když povědomí o soupeřce už má. "Pohyb má hodně solidní a moc nekazí. Nehraje úplně pomalu. Myslím, že budu muset hrát svoji hru, tlačit do ní, to je jediný způsob, jak ji porazit," plánovala Kvitová.

Na finále přiletí celá rodina

Před třemi lety šla Kvitová do finále jako mladá naděje a proti ní stála bývalá vítězka Wimbledonu Ruska Maria Šarapovová, kterou porazila. Nyní je situace prakticky stejná, jen se v pozici bývalé šampionky ocitla sama Kvitová. "Je to tak. Podobnost je tam velká, ale já se budu snažit, aby to nedopadlo tak jako 2011," řekla Kvitová.

Na finále do Londýna přiletí rodiče Kvitové, matka Pavla a otec Jiří, i oba starší bratři Jiří a Libor. Možná se jim nad hlavou na centrkurtu v sobotu odpoledne zatáhne i střecha, protože mají přijít lehké přeháňky. "Střecha by mi možná mohla vyhovovat, ale myslím, že to je opravdu maličkost. Je mi to asi jedno," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy