Následuje
Branky, body, vteřiny

Rosol vyřadil v Bukurešti Nieminena a je ve čtvrtfinále

Bukurešť - Lukáš Rosol pokračuje v cestě za obhajobou titulu na antukovém turnaji v Bukurešti. Ve 2. kole opět neztratil ani set, osmého nasazeného Fina Jarkka Nieminena porazil 6:2, 6:4 a postoupil do čtvrtfinále. Totéž se nepodařilo Jiřímu Veselému, jenž vypadl s Bulharem Gregorem Dimitrovem. O semifinále se utká Rosol s trojnásobným vítězem turnaje Gillesem Simonem z Francie, kterému loni zabránil v obhajobě titulu.

Lukáš Rosol
zdroj: ČTK/AP autor: Hans Punz

Osmadvacetiletý rodák z Brna před rokem v Rumunsku slavil premiérový titul v kariéře na ATP Tour a v soutěži se mu daří i letos. Proti Nieminenovi se mu na úvod povedly dva brejky a vedení 4:0 bezpečně dovedl k zisku první sady. Ve druhé sice hned ztratil podání, ale vyhrál klíčový devátý game a po dramatickém průběhu pak při vlastním servisu proměnil třetí mečbol.

Dvacetiletý Veselý prohrál ve druhém kole 6:7, 2:6 s o dva roky starším Dimitrovem, jenž v Bukurešti plní poprvé v kariéře roli turnajové jedničky. Veselý byl v tie-breaku úvodní sady dva míče od zisku setu, od stavu 5:2 však prohrál pět bodů za sebou a favorizovaný Bulhar ovládl zápas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy