Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bojové sporty

Rosol už myslí na premiérový titul v singlu

Dauhá - V uplynulé sezoně tenista Lukáš Rosol vlétl poprvé v kariéře do elitní stovky žebříčku ve dvouhře. Na úvod letošního roku si připsal první životní deblový titul na okruhu ATP, když spolu se Slovákem Filipem Poláškem triumfovali v Dauhá. Dalším cílem české trojky je účast na olympijských hrách a titul ATP ve dvouhře.

Lukáš Rosol
zdroj: isifa/EPA autor: Kerim Okten

Daviscupový reprezentant Rosol vytvořil s Poláškem vítězný pár znovu po pěti letech. Společně vyhráli už čtyřhru na challengeru v Košicích v roce 2007. Nyní uspěli na okruhu ATP a v Dauhá porazili ve finále německou dvojici Philipp Kohlschreiber, Christopher Kas. "Nejtěžší bylo první kolo, pak jsme hráli lépe a lépe. Doufám, že Filip ještě najde nějaký týden a zase si se mnou zahraje," přál si Rosol.

Sedmdesátý tenista světa Rosol přitom chtěl původně hrát jenom dvouhru. "Nakonec jsme se přihlásili do čtyřhry až za minutu dvanáct," řekl Rosol a titul si užíval. "Vůbec jsem to nečekal, což je pochopitelné, ale je to skvělý pocit," dodal.

Reakce Lukáše Rosola:

"Nezlobil bych se, kdybych titul ve dvouhře získal třeba už příští týden," nadhodil směrem k turnaji v Aucklandu, kam se z Dauhá přesune. "Asi to bude náročné, ale za ten deblový titul jsem rád."

Hlavním Rosolovým cílem pro letošní rok je účast na olympijských hrách v Londýně. "Tam bych si chtěl opravdu moc zahrát," poznamenal. Žebříčkově si žádný konkrétní cíl ve dvouhře nedává, nemyslí na třicítku ani padesátku. "Chci se posunout, co nejvíc to půjde, a skončit sezonu líp než tu loňskou. To bude dost těžké, soupeři už mě trošku poznávají, zvykají si na můj styl, ale doufám, že to vyjde," konstatoval. 

Začít naplňovat své plány může Rosol příští týden na turnaji v Aucklandu nebo na následném grandslamovém Australian Open, kde si poprvé zahraje v hlavní soutěži. "Jedno kolo mi tam stačit nebude, ale záleží na losu. Uvidíme," řekl Rosol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy