Následuje
Běžkotoulky

Rosol ukončil nepovedenou sezonu nutnou operací

Nevydařená sezona zakončená operací. Takový konec ročníku musel přijmout tenista Lukáš Rosol, který podstoupil nutný zákrok s natrženou Achillovou šlachou. Zranění si přivodil při tréninku na kole, sezona tak pro něj skončila.

Lukáš Rosol
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

"Když jsem zastavoval, nepovedlo se mi vytrhnout nohu z pedálu," prozradil Rosol. "Doufal jsem, že to nějak půjde. Zkusil jsem ještě turnaj v Moskvě, ale tam se ukázalo, že zranění je vážnější, než jsem si na první pohled myslel. Absolvoval jsem doma podrobná vyšetření a lékaři se rozhodli pro operaci," pokračoval Rosol.

Nohu bude mít šest týdnů v sádře, pak začne s postupnou rehabilitací. "Věřím, že se stihnu připravit na příští sezonu, v které je mým cílem návrat do první stovky žebříčku," doplnil aktuálně 204. hráč světa.

Letošní rok přitom začal na 113. pozici. Za důvody propadu označil dva faktory. Měl natržený břišní sval a už i předtím achilovku, k tomu se přidal rozpad manželství s Michaelou Ochotskou. Ve Wimbledonu uvedl, že v prvním půlroce prožíval nejhorší životní období.

Hrál letos převážně nižší challengerové turnaje a v hlavní soutěži na ATP Tour se objevil jen třikrát. V září byl členem daviscupového týmu, který prohrál v Nizozemsku. Češi tak podruhé v historii opustili elitní Světovou skupinu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy