Svět motorů

Rosol si v Montrealu poradil s nasazeným Andersonem

Montreal - Lukáš Rosol vyřadil v úvodním kole tenisového turnaje v Montrealu dvanáctého nasazeného Kevina Andersona. Jihoafrického soupeře v prvním vzájemném utkání porazil dvakrát 7:6.

Lukáš Rosol
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Dvoumetrový Anderson sice nastřílel 20 es, ale jinak za českým hráčem zaostával. Nepovedl se mu začátek zápasu, prohrával už 0:3 a set nakonec ztratil v tie-breaku. Tím skončila také druhá sada a i tu získal Rosol, který je v žebříčku o 47 míst níž než Jihoafričan.

V druhém kole se Rosol utká s Lotyšem Ernestsem Gulbisem. Narazí na něj potřetí v kariéře, oba duely včetně letošního na trávě ve Wimbledonu český tenista vyhrál.

Úspěšné úvodní vystoupení na Rogers Cupu má za sebou i světová jednička Srb Novak Djokovič, jenž usiluje v Montrealu o čtvrtý titul. V prvním zápase od triumfu ve Wimbledonu zdolal Brazilce Thomaze Bellucciho 6:3 a 7:6. Na turnajích Masters si připsal 250. vítězné utkání.

"Abych byl upřímný, mohlo to probíhat jinak, zvlášť ve druhém setu," komentoval Djokovič vybojovaný tie-break. "Ale byl to první zápas na tvrdém povrchu od březnového Miami, takže to chce trochu času, abych se dostal do správného rytmu," dodal.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Montrealu:

Dvouhra - 1. kolo: Isner (16-USA) - Becker (Něm.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:3, Pospisil (Kan.) - Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) 6:4, 6:3, Gulbis (Lot.) - Thiem (Rak.) 3:6, 7:6 (10:8), 6:1, Rosol (ČR) - Anderson (12-JAR) 7:6 (7:2), 7:6 (7:4), Tsonga (10-Fr.) - Čorič (Chorv.) 6:4, 6:4, Andújar (Šp.) - Dancevic (Kan.) 6:2, 6:4.

2. kolo: Djokovič (1-Srb.) - Bellucci (Braz.) 6:3, 7:6 (7:4), Karlovič (Chorv.) - Raonic (8-Kan.) 7:6 (7:1), 7:6 (7:1).