Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Mistryni je 15 let

Rosol s Veselým dokonali čtvrtfinálové vítězství. Češi deklasovali Japonce 5:0

Tokio – Čeští tenisté postoupili do semifinále Davis Cupu po výhře nad Japonskem 5:0. O všem podstatném se rozhodlo už během uplynulých dvou dnů. Lukáš Rosol s Radkem Štěpánkem vybojovali rozhodující třetí bod ve čtyřhře. Dnešní singly se dohrávaly jen na dva vítězné sety. Rosol nejprve udolal Jasutaku Učijamu po nesnadné bitvě 6:3, 3:6 a 6:4, poté si premiérovou výhru v Davis Cupu připsal dvacetiletý Jiří Veselý, Tara Daniela přehrál dvakrát 6:4.

Lukáš Rosol
zdroj: Isifa

"Každý zápas je v Davis Cupu důležitý a je jedno, jestli je rozhodnuto nebo ne, a zvláště pro Jirku Veselého, který předtím dva zápasy prohrál. Patří do týmu a bude tam dalších pět deset let, takže jsem rád, že utkání zvládl," řekl Navrátil Radiožurnálu. "Už je určitě plnohodnotným hráčem a jeho šance určitě přijde."

Česká jednička v utkání Rosol dnes potřeboval k výhře nad Učijamou, až 268. hráčem dvouhry, skoro dvě hodiny, ale lépe zvládl koncovku třetí sady.

Rosol: Vyhrát první zápas v Davis Cupu je krásný pocit

Dvacetiletý Veselý nastoupil v Ariake Coliseum místo Štěpánka a ve svém třetím utkání v Davis Cupu se dočkal první výhry. Opíral se tradičně o tvrdé podání, rychlé až 215 km/h, ale ukázal, že umí hrát i dlouhé výměny či zakončit na síti. "Vyhrát první zápas v Davis Cupu je krásný pocit a další, řekl bych, maličký splněný sen. Vždycky je premiéra nejkrásnější a nejcennější, takže jsem rád," radoval se Veselý. "Je to důležité do budoucna, kdyby bylo potřeba, abych nastoupil na ostrý zápas, tak když má člověk za sebou výhru, tak se cítí líp," doplnil.

Před osmi tisíci fanoušky se Veselý pomaleji rozjížděl. "Po dvou dnech na lavičce je člověk ztuhlý, míče moc nelítaly, ale popral jsem se o to a ke konci už jsem byl lepší hráč na kurtu," řekl Veselý. Ještě v noci letí Tokia na antukový turnaj do Casablanky. "Není moc času si na antuku zvyknout, ale je to pro mě výzva. Věřím, že si na antuku zvyknu rychle a budu předvádět dobrý tenis," řekl 67. tenista světa.

Berdych v semifinále? Na nominaci je čas

Češi sice přiletěli do Japonska bez Tomáše Berdycha, který zápas vynechal, ale i domácím chyběl kvůli zranění osmnáctý hráč světa Kei Nišikori. Nominaci na semifinále i účast Berdycha chce kapitán Navrátil řešit při US Open v září. "Máme čas a rozhodne se i sám
Tomáš. Pomohl nám Davis Cup dvakrát vyhrát a bude to jeho rozhodnutí, jestli bude chtít hrát, nebo nebude. Necháme to čistě na něm, teď je čas na turnaje a hlavně, ať se nikdo nezraní," řekl Navrátil.

Jasně poměrem 5:0 vyhráli tenisté naposledy v baráži v září 2011 v Rumunsku, kde odstartovali současnou českou vítěznou šňůru. Ta po úspěšně zvládnutému zápasu v Japonsku už čítá 11 zápasů, což je třetí nejdelší série v Davis Cupu.

Tenisté vyhráli Davisův pohár v uplynulých dvou sezonách a o třetí finále po sobě budou hrát 12. až 14. září v Německu, nebo ve Francii.

Japonsko - ČR 0:5

Učijama - Rosol 3:6, 6:3, 4:6,

Daniel - Veselý 4:6, 4:6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy