Evropská a Konferenční liga UEFA

Rosol neztratil v Bukurešti ani set a zahraje si semifinále

Bukurešť - Lukáš Rosol vyřadil na antuce v Bukurešti i třetího soupeře a dvě vítězství ho dělí od úspěšné obhajoby jediného turnajového titulu v kariéře. Osmadvacetiletý český hráč ve čtvrtfinále porazil trojnásobného šampiona z Bukurešti Francouze Gillese Simona 7:6 a 6:2.

Lukáš Rosol
zdroj: AP autor: Alexei Filippov

Rosol zatím všechny letošní zápasy v rumunské metropoli vyhrál ve dvou setech. Čtvrtého nasazeného Simona v prvním setu zlomil v tie-breaku 7:2 a z rytmu ho nevyvedla ani krátká pauza způsobená deštěm. Do šatny vyhnaly tenisty kapky za stavu 2:1 a 30:0 pro českého daviscupového reprezentanta.

Po návratu Rosol v tlaku i kvalitních returnech pokračoval a postup do semifinále slavil po hodině a 38 minutách hry. Loni tehdejšího obhájce Simona vyřadil v semifinále.

Rosolovým příštím soupeřem bude Nizozemec Robin Haase, který je na 50. místě žebříčku ATP sedm příček za rodákem z Brna. Bilanci mají 1:1. Na antuce se utkali před dvěma lety ve Stuttgartu a český tenista vyhrál ve dvou setech.

Rosol (ČR) – Simon 7:6 (7:2), 6:2.