Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

První zápas po zranění Berdychovi vyšel. V Dauhá vyřadil Kohlschreibera

Tomáš Berdych se po půlroční pauze zaviněné problémy se zády vrátil na kurty. Na turnaji v Dauhá postoupil do druhého kola, když Němce Philippa Kohlschreibera porazil 6:4, 7:6. V dalším utkání narazí na osmého nasazeného Fernanda Verdasca ze Španělska.

Je nám líto, video expirovalo.
Berdych se na kurty vrátil vítězstvím nad Kohlschreiberem

Berdych hrál naposledy 19. června, kdy v londýnském Queen's Clubu vypadl v prvním kole s Francouzem Julienem Benneteauem. Někdejší čtvrtý hráč světa posléze v žebříčku klesl až na 71. místo. Od katarských pořadatelů turnaje dostal divokou kartu.

Duel třicátníků s Kohlschreiberem zvládl Berdych za hodinu a 43 minut. Začal přitom prohraným podáním, pak ale německému protivníkovi sebral servis dvakrát a vyhrál úvodní set. Druhou sadu rozhodl tie-break, v němž Berdych přišel o tříbodový náskok, avšak nakonec zvítězil 7:5.

K postupu mu pomohlo i šest es, nad Kohlschreiberem nyní na zápasy vede 9:2. Také s příštím soupeřem Verdascem má vysoce pozitivní bilanci 10:4, naposledy mu podlehl v roce 2010.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch):

Dvouhra - 1. kolo: Berdych - Kohlschreiber (Něm.) 6:4, 7:6 (7:5), Bautista (7-Šp.) - Berrettini (It.) 6:1, 6:4, Verdasco (8-Šp.) - Lorenzi (It.) 6:3, 6:4, Jarry (Chile) - Haase (Niz.) 6:7 (9:7), 6:4, 7:6 (7:4). 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy