Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Německo

První výhra s konzolí k postupu nevedla, Plíšková v Madridu vypadla

Karolína Plíšková sice na virtuálním turnaji v Madridu zaznamenala první vítězství na herní konzoli, do čtvrtfinále se ale nedostala. Nejprve česká reprezentantka vykřesala naději výhrou nad domácí Carlou Suárezovou, v přímém duelu o postup ze skupiny ale podlehla Belindě Bencicové ze Švýcarska po vyrovnaném boji v tie-breaku.

Plíšková, která stejně jako 15 dalších tenistek vyměnila v době nucené pauzy raketu za herní konzoli, porazila Španělku Suárezovou a výhru 3:1 pečetila esem. V rozhodujícím duelu s Bencicovou neměla k postupu ze čtyřčlenné skupiny daleko. Za nerozhodného stavu 3:3 přišla ke slovu zkrácená hra, v níž Švýcarka zvítězila jasně 7:1.

Bencicová postoupila do čtvrtfinále spolu s Fionou Ferrovou. Francouzka, jež v pondělí na úvod turnaje rozdrtila Plíškovou, podobně suverénně porazila i Suárezovou a s Bencicovou se utkají o první místo ve skupině.

Virtuálního charitativního turnaje se na dálku účastní 16 žen a 16 mužů. Ze čtyř čtyřčlenných skupin postoupí vždy dva nejlepší hráči a hráčky do vyřazovacích kol. Výtěžek turnaje je určen na podporu tenistů z nižších pater žebříčku, kteří se kvůli koronavirové krizi dostanou do finančních potíží. Část peněz půjde i na boj s koronavirem.

Turnajová sezona je přerušená minimálně do poloviny července.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články