Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

První tenisový zápas profesionálů po dlouhé odmlce vyhrál hráč ze čtvrté stovky

Už se zase hraje tenis, i když jen exhibičně. V Německu bez diváků a za dodržení přísných hygienických pravidel odstartoval turnaj, první po březnovém přerušení sezony kvůli koronavirové pandemii. Největší hvězdou čtyřdenního podniku hraného v městečku Höhr-Grenzhausen je domácí Dustin Brown, přemožitel Rafaela Nadala z Wimbledonu 2015.

Je nám líto, video expirovalo.
V Německu rozehráli tenisový turnaj, první po přerušení sezony

Tenistovi s typickými dredy ovšem sebral slávu až 354. hráč světového žebříčku Benjamin Hassan, jenž se může pyšnit tím, že vyhrál první profesionální tenisový zápas hraný po téměř dvou měsících. V zápase ve zkráceném formátu a hraném pod střechou Hassan porazil 4:2, 4:2 Jeana-Marca Wernera.

Nebylo to představení, na které byli zvyklí. Hrálo se bez diváků, čárových rozhodčích a podavačů míčů. Tenisté si na závěr nemohli podat ruce, v areálu nesměli mít trenéry ani se tam vysprchovat. Vítěz turnaje pak dostane méně než 1000 eur (27 tisíc korun).

Navzdory přísným kontrolám byl první den bez problémů. "Odstupy se hodně hlídaly. Po každém zápase byly vydezinfikovány hráčské lavičky a tenisté přicházeli na kurt a opouštěli ho jednotlivě," řekl Christian Klapthor, mluvčí jedné z firem sponzorujících turnaj.

Dodal, že Německý tenisový svaz ve svých pokynech, jak zacházet s míčky, označil riziko infekce za minimální. "Snad jen kdyby jeden hráč na míček plivnul a druhý si ho dal do pusy, což je značně nepravděpodobné," řekl.

V Česku by se měl tenis rozběhnout sice až v závěru měsíce, zato s hvězdným obsazením. Tenisový svaz připravil na rozehrání seriál, který zahájí turnajem O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě. Účast přislíbili Petra Kvitová, Barbora Strýcová a kompletní daviscupový tým v čele s Jiřím Veselým. Hrát se má od 26. do 28. května.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy