Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
OffROAD Maraton 2019

První letošní finále. Kvitová v Dubaji zdolala Wozniackou

Dubaj - Petra Kvitová si v semifinále turnaje v Dubaji poradila s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska. Po výsledku 6:3 a 6:4 postoupila česká hráčka do svého prvního letošního finále. O titul se utká s Italkou Sarou Erraniovou, která v semifinále vyřadila krajanku Robertu Vinciovou.

Petra Kvitová
zdroj: AP Photo autor: Regi Varghese

Osmá hráčka žebříčku Kvitová aktuálně desátou tenistku světa porazila hladce za 83 minut. Na rozdíl od čtvrtečního čtvrtfinále s Polkou Agnieszkou Radwaňskou si dokázala celou první sadu držet svůj servis a díky dvěma brejkům zvítězila 6:3.

Ve druhé sadě sice o podání při skóre 2:2 přišla, ale brejk získala hned zpět a za stavu 5:4 proměnila při podání soupeřky hned první mečbol. Wozniackou tak dvaadvacetiletá česká jednička porazila počtvrté v řadě a otočila bilanci vzájemných zápasů na 4:3 ve svůj prospěch.

"Na začátku sezony jsem neměla dobré výsledky, ale teď se to snad změní. Je tu báječná atmosféra," pochvalovala si v rozhovoru na kurtu Kvitová, která přitom při svých předchozích dvou startech v Dubaji nedokázala vyhrát ani jeden zápas.

Italská hráčka Sara Erraniová
zdroj: AP Photo autor: Regi Varghese

Proti pětadvacetileté světové sedmičce Erraniové, s kterou pravděpodobně změří síly i v dubnovém semifinále Fed Cupu v Itálii, si Kvitová zahraje počtvrté v kariéře. Všechna dosavadní střetnutí se odehrála v loňském roce a Kvitová v nich neztratila ani set.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy