Je nám líto, video expirovalo.

První běloruské finále na okruhu WTA ovládla hladce Sabalenková, s Mertensovou vyhrála navíc i čtyřhru

Aryna Sabalenková vyhrála halový turnaj v Ostravě. V prvním běloruském finále na okruhu WTA porazila zkušenější krajanku Viktorii Azarenkovou, která měla ve druhém setu zdravotní problémy, dvakrát 6:2. Sabalenková následně uspěla i ve čtyřhře.

Aryna Sabalenková
zdroj: ČT4 autor: Jaroslav Ožana

Dvaadvacetiletá Sabalenková získala sedmý titul v kariéře a letos druhý. V únoru v Dauhá uspěla po finálové výhře nad Petrou Kvitovou. V Ostravě získala z dotace 528 500 dolarů šek na 50 tisíc dolarů, přes 1,14 milionu korun.

"Mám za sebou skvělý týden, jsem nadšená," řekla Sabalenková, jež po mečbolu poslala polibek do nebe pro otce, který zemřel loni v listopadu ve 43 letech.

Bývalá světová jednička Azarenková hrála jubilejní čtyřicáté finále dvouhry v kariéře a vyrovnanou soupeřkou byla krajance jen zpočátku.

Od stavu 2:1 dominovala Sabalenková, která hrála odvážněji a v prvním setu soupeřku přestřílela 16:4 na vítězné údery. První sadu vyhrála Sabalenková po zisku pěti gamů v řadě.

Je nám líto, video expirovalo.
Sabalenková ovládla ostravský turnaj, má oba tituly

"Prvních šest gamů bylo velmi těžkých, hodně mě tlačila a honila po kurtu. Vydržela jsem soustředěná, abych hrála svoji hru, což je důležité, protože když se začnete soustředit na soupeřku, tak většinou prohrajete," řekla Sabalenková.

Ve druhém setu se Azarenková za stavu 1:2 nechala ošetřit. Po návratu na kurt působila malátně, oddychovala a pohybovala se pomalu.

Utkání ale nevzdala, snažila se hrát riskantně na jeden úder a ještě prorazila Sabalenkové servis na 2:4. Zbylé dvě hry ale získala Sabalenková a třetí mečbol využila přímým bodem z podání.

"Chci všem poděkovat, i Aryně a Ostravě, za skvělý turnaj. Zdravím také svého syna Lea a zůstaňte všichni zdraví," řekla Azarenková při vyhlášení. "Gratuluji Viktorii a doufám, že ti bude už brzy lépe," řekla dvanáctá hráčka světa Azarenkové.

Sabalenková následně v Ostravě zkompletovala double, což se jí podařilo poprvé v kariéře. V páru s Belgičankou Elise Mertensovou potvrdily roli nasazených jedniček a ve finále zdolaly kanadsko-brazilskou dvojici Gabriela Dabrowská, Luisa Stefaniová 6:1 a 6:3. "Byl to pro mě krásný týden, nejlepší v životě," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy