Následuje
Česko - Estonsko

Proti Izraeli je jedničkou týmu Veselý, dvojkou bude Rosol, nebo Pavlásek

Jednička je jistá, kdo bude dvojkou? To je hlavní otázka před začátkem ostravského daviscupového utkání Česko – Izrael. Ve sportovní hale v Porubě půjde do zápasu v pozici jedničky podle očekávání Jan Veselý, kdo nastoupí do dvouher s ním, rozhodne nehrající kapitán týmu Jaroslav Navrátil mezi Lukášem Rosolem a Adamem Pavláskem.

Václav Šafránek, Roman Jebavý a Adam Pavlásek během tréninku
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Zápas 2. kola evropsko-africké zóny se odehraje v pátek a v sobotu. Ve čtvrtek v poledne určí los pořadí zápasů. "S Veselým počítám na jedničku. Na antuce se cítí výborně, měl na ní vždycky nejlepší výsledky. Navíc změnil raketu, vrátil se k wilsonce a hraje s ní daleko líp. Ten je jasný," řekl Navrátil o 65. hráči světa.  

O zbývajících třech tenistech, mezi nimiž je vedle Rosola a Pavláska i daviscupový debutant Václav Šafránek, kapitán týmu řekl: "Dvojkou bude Rosol, nebo Pavlásek. Rozhodnu po čtvrtečním ranním tréninku." Rosol už má s Davis Cupem velké zkušenosti – má i skalp Francouze Jo-Wilfrieda Tsongy. Nyní se ale vrací po zranění achilovky a dlouho nehrál.

"Vypadá v pořádku a stoprocentně připravený. Je nejzkušenější, odehrál těžké a dobré Davis Cupy, proto je tady," vysvětlil Navrátil, proč pozval Rosola, nyní až 242. hráče žebříčku.

Pavlásek (208. ATP) zatím odehrál v soutěži o "salátovou mísu" jen tři čtyřhry. Na turnajích se letos dostal nejdál do čtvrtfinále challengeru v Bergamu, na okruhu ATP se letos ještě neobjevil a má zápasovou bilanci 7:7. "Je taky antukář, i když se mu letos zatím moc nedařilo, ale může naskočit," uvažuje Navrátil.  

Zápas nižší evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se nově hraje jen dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety. V pátek jsou dvě dvouhry, v sobotu se začne čtyřhrou a následují zbylé dvě dvouhry.  

"S Adamem (Pavláskem) počítám stoprocentně na čtyřhru," prozradil Navrátil prvního muže do deblového páru. K němu se nabízí možnost s Veselým nebo se specialistou na čtyřhru Romanem Jebavým. Nominace bude záležet na vývoji utkání po pátku. "Po prvním dnu rozhodnu, s kým bude hrát," přitakal Navrátil.  

Tenisté začínají novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka a potřebují vyhrát, aby postoupili do zářijové baráže o návrat mezi elitu. "To je cíl. Když budou kluci hrát dobře, Izrael porazíme. Když jen průměrně, budeme se tahat. Musíme se soustředit na vlastní výkon a utkání zvládnout," řekl Navrátil.  

Jedničkou Izraelců by měl být zkušený Dudi Sela (98. ATP). O dvojce kapitán Harel Levy rozhodne mezi Edanem Lešemem (276.) a Jišajem Olielem (570.). Na čtyřhru je připravený bývalý vítěz Australian Open Jonathan Erlich.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy