Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Prostějov vyhrál tenisovou extraligu popáté za sebou

Prostějov - Hvězdami nabitý tým Prostějova podle očekávání obhájil titul v tenisové extralize smíšených družstev. Ve finále porazil 5:0 na zápasy Přerov. Role favoritů splnily tenistky světové desítky Petra Kvitová a Polka Agnieszka Radwaňská, vítězství přidal i Tomáš Berdych. Favorizovaný Prostějov zvítězil popáté v řadě a získal dvanáctý titul v historii klubu.

Tomáš Berdych s Jaroslavem Navrátilem
zdroj: ČTK autor: LUděk Peřina

Tón utkání udaly ženy. Osmá hráčka světa Kvitová porazila Pernillu Mendesovou (776. na WTA) až po boji 7:6 a 6:3. "Nebylo to jednoduché. Ona hrála moc dobře a na to, jak je mladá, tak mi dala docela zabrat," řekla Kvitová.

Vítězka Fed Cupu si výhrou spravila chuť po nečekané úterní prohře ve skupině se Sandrou Záhlavovou. "Jsem ráda, že jsem vyhrála a získala bod, protože vidíme, že český ženský tenis je opravdu hodně dobrý," řekla Kvitová.

Světová čtyřka Radwaňská si poradila s Renatou Voráčovou, která držela krok především v prvním setu. Ve druhém si Voráčová podvrkla kotník a favoritka zápas ovládla 7:6 a 6:2. "Nemám to sem daleko a využila jsem možnosti si zatrénovat s dobrými hráčkami a zahrát přípravné zápasy," řekla Polka.

Berdych vydřel výhru ve zkrácených hrách

Největší drama finále předvedli šestý hráč světa Berdych a Uzbek Denis Istomin (43. ATP). Ani jeden z nich v tříhodinové bitvě neztratil své podání a český vítěz Davis Cupu Berdych rozhodl až ve zkrácených hrách. První sice ztratil, ale další dvě ovládl. V té rozhodující ve třetím setu uspěl Berdych v tie-breaku poměrem 7:3.

"Dost jsem si to užil, bylo to docela dobré utkání. Samotného mě překvapilo, jak jsem to byl schopen zvládnout po tom, co všechno mám za sebou," řekl Berdych, který absolvoval kondiční přípravu a k tomu různé společenské povinnosti.

Jarkko Nieminen
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Další dva body vítězů přidali Fin a Ital Andreas Seppi, který porazil Lukáše Rosola. Prostějov tak získal pátý extraligový titul v řadě.

Vítězný výběr vedle trofeje získal z čtyřmilionové dotace Česká spořitelna tenisové extraligy 2012 celkem 1,5 milionu a poražený finalista 800 tisíc.

Výsledky finále tenisové extraligy družstev

TK Agrofert Prostějov - TK Precheza Přerov 5:0

Kvitová - Mendesová 7:6 (7:3), 6:3,

A. Radwaňská (Pol.) - Voráčová 7:6 (7:3), 6:2,

Nieminen (Fin.) - Copil (Rum.) 4:6, 6:1, 6:4,

Berdych - Istomin (Uzb.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 7:6 (7:3),

Seppi (It.) - Rosol 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:2).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy