Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Prostějov překvapivě padl, ale Šafářová při návratu na kurty nezaváhala

Tenistka Lucie Šafářová, která plánuje po Australian Open ukončit kariéru, se představila v semifinále tenisové extraligy za Prostějov a zvítězila. Jenže na úvod semifinálových skupin překvapivě neuspěli oba loňští finalisté. Obhájce titulu Prostějov v domácím prostředí podlehl Přerovu 4:5, Sparta v pražském derby s 1.ČLTK vyhrála jen jeden zápas ze šesti.

Tenistka Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Prostějov s Přerovem prohrával po dvouhrách 2:4, ve čtyřhrách dokázal vyrovnat, ale rozhodující debl pak domácí hráči nezvládli. O vítězný bod se postarali Daniel Brands a Denis Istomin. Prostějovští muži získali jen bod, tři další týmu přinesly Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou.

Šafářovou trápila viroźa a bolesti kloubů. Jednatřicetiletá hráčka ale svůj návrat zvládla a talentovanou, teprve čtrnáctiletou, Lindu Noskovou vyprovodila z kurtu po setech 6:4 a 6:2. "Hrála moc dobře naše kanáří naděje a jsem ráda, že jsem týmu přinesla bod," prohlásila Šafářová.

Je nám líto, video expirovalo.
Šafářová se vrátila na kurty vítězně i přes virózu

Po Australian Open by chtěla ukončit kariéru, ale záleží na tom, v jaké soutěži se tam představí. "Zatím jsem čtvrtá ven z hlavní soutěže, ale ještě se to může posunout, takže určitě nastoupím do čtyřhry, ale uvidíme, jak to dopadne se singlem," řekla Šafářová.

Spartě v říčanském utkání s 1.ČLTK Praha zajistil jediný bod Tomáš Macháč, neuspěli zato Lukáš Rosol ani Kateřina Siniaková, která ve dvou setech podlehla Markétě Vondroušové. Spartě letos v extralize chybějí Petra Kvitová i Tomáš Berdych.

V neděli do skupin zasáhnou také vítězové předkola Oáza Říčany a Spartak Jihlava. Finále se hraje ve středu 19. prosince v Říčanech.

Semifinálové skupiny tenisové extraligy smíšených družstev:

1.ČLTK Praha - Sparta Praha 5:1

Staněk - Jaloviec 6:4, 6:2, Martincová - Zarycká 6:0, 6:2, Vondroušová - Siniaková 6:2, 7:6, Šátral - Macháč 6:2, 6:7, 5:7, Mmoh - Rosol 6:3, 7:5, Martin - Šafránek 6:3, 6:4.

Agrofert Prostějov - Precheza Přerov 4:5

Veselý - Istomin 6:7, 6:3, 3:6, Kukuškin - Gojowczyk 6:3, 0:6, 4:6, Šafářová - Nosková 6:4, 6:2, Pavlásek - Brands 4:6, 4:6, Strýcová - Mendesová 6:4, 3:6, 6:1, Gombos - Kopřiva 4:6, 3:6, Strýcová, Šafářová - Tomanová, Kubáňová 6:2, 7:6, Jebavý, Pavlásek - Gojowczyk, Kopřiva 6:1, 6:2, Veselý, Kolář - Brands, Istomin 2:6, 3:6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy