Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Předprodej na Fed Cup začíná. Vstupenky stojí od 450 Kč

Praha - Poprvé po dvou letech se české tenistky představí ve Fed Cupu doma. Úřadující královny soutěže budou hostit v dubnovém semifinále Itálii a předprodej lístků na duel v ostravské ČEZ aréně začal dnes v poledne. Dvoudenní vstupenky stojí 790 a 690 korun, jednodenní přijdou na 450 korun. Kapacita arény ve Vítkovicích je pro potřeby Fed Cupu 6 500 míst. Zápas českého týmu v čele se světovou trojkou Petrou Kvitovou se uskuteční 19. a 20. dubna.

Čeští fanoušci v Německu
zdroj: ČTK/AP

"Do Ostravy už se strašně moc těším, hrát zase před domácím publikem bude úžasné. Věřím, že bude stejně rychle vyprodáno, jako se vyprodal Davis Cup v Praze," uvedla Kvitová v tiskové zprávě. Lístky na čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbům, které se hraje příští týden v O2 aréně, byly vyprodány za třicet hodin.

Kvitová ve Fed Cupu vyhrála už osm dvouher za sebou a byla hlavní strůjkyní triumfu týmu kapitána Petra Pály v loňském ročníku. Naposledy prohrála předloni s Italkou Flavií Pennettaovou v semifinále v Římě, kde Češky podlehly 0:5.

"Vím, že ostravské publikum je úžasné, navíc přijedou i nějaké autobusy z Fulneku, a tak nepochybuji, že atmosféra bude parádní," věřila Kvitová.

Petra Kvitová s trenérem Pálou
zdroj: ISIFA

"Ostrava byla dosud považována za daviscupové město, ale je to město sportu, kde diváci umějí fandit a dokážou vytvořit skvělou atmosféru pro jakoukoli zajímavou událost. Semifinále Fed Cupu s obhájkyněmi trofeje v čele s Kvitovou takovou událostí bezpochyby je," nastínil očekávanou atmosféru nadcházejícího semifinále majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.

Fedcupová mísa, kterou české hráčky vybojovaly vloni v Moskvě, bude během zápasu vystavena v hale.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy